Zamknij

Policja zatrzymała 22-latka podejrzanego o handel narkotykami. Trzymał je w mieszkaniu rodziców

17:30, 05.06.2023 . Aktualizacja: 17:41, 05.06.2023
Skomentuj

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego podejrzanego o wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków. 22-latek usłyszał już zarzut, a Sąd Rejonowy w Lubinie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym przez policjantów, nie miał wątpliwości, co do konieczności tymczasowego aresztowania podejrzanego.

- 22-latek wpadł w ręce mundurowych w mieszkaniu rodziców. Podczas przeszukania dwóch lokali zajmowanych przez zatrzymanego policjanci znaleźli blisko 318 porcji handlowych marihuany i 76 porcji metamfetaminy, którą podejrzany przechowywał w celu dalszej sprzedaży - informuje mł. asp. Przemysław Rybikowski z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

- Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut obrotu znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - dodaje.

Policjanci od początku prowadzonych czynności uważali, że zasadne byłoby zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego z dostępnych środków zapobiegawczych. Ostatecznie Sąd Rejonowy w Lubinie, który orzekał w tej sprawie zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. 22-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Kilka dni wcześniej (25.05.) głogowska policja zatrzymała 24-letniego mieszkańca miasta, u którego w czasie przeszukania znaleziono ponad 300 porcji marihualny i metametaminy. Podobieństwo tych zdarzeń, zbliżony, młody wiek zatrzymanych oraz fakt, że do obu przypadków doszło w stosunkowo niewielkiej odległości wskazuje, że na rynku znajdują się duże ilości narkotyków, a ich docelowymi odbiorcami jest m. in. młodzież.   

(EI, fot. KPP Polkowice)

 
 
 
 
 
(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%