Zamknij

Ale będzie się działo już tego lata w gminie Pęcław. Szykuje kilka dużych inwestycji. Umowy podpisane

11:39, 06.06.2023 . Aktualizacja: 11:42, 06.06.2023
Skomentuj

Szykują się kolejne inwestycje w gminie. Wójt Artur Jurkowski podpisał umowy z firmami, które będą budowały kanalizację sanitarną z Leszkowic do Pęcławia, sieć wodociągową oraz drogę dojazdową do gruntów rolnych w Białołęce.

W Białołęce ma być prawie kilometr drogi z kruszywa, na co gmina otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 294 tys. 775 zł. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała firma PBD z Głogowa. Umowa z nią opiewa na kwotę 356 tys. 368 zł. Ma na wykonanie tej drogi 60 dni od podpisania umowy.

Znacznie większą inwestycją jest budowa kanalizacji sanitarnej z Leszkowic do Pęcławia oraz budowa sieci wodociągowej w Białołęce. To właściwie dwie inwestycje w jednym zadaniu. Przypomnijmy, że w lutym br. wójt Artur Jurkowski z rąk wicemarszałka województwa dolnośląskiego otrzymał promesę w kwocie 5 mln zł na te inwestycje w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W przetargu wybrano wykonawcę – firmę Bodex z Głogowa z ceną 5 mln 398 tys. zł. Trzeba podkreślić, że do przetargu na tę inwestycję zgłosiło się aż siedem przedsiębiorstw.

Wójt już także podpisał umowę. Prace mają być prowadzone w dwóch etapach: pierwszym do listopada br., a drugi do listopada przyszłego roku. Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że kolejne fundusze gmina Pęcław otrzymała z konkursie na infrastrukturę domów kultury ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego. 175 tys. zł w 2023 r. oraz 455 tys. zł w 2024 r. - dofinansowanie do budowy domu kultury w Kotowicach. Przetargu jeszcze nie ogłoszono. 

(DON)

Fot. Nadesłane

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%