Zamknij

"Poszukiwacze" zrobili show na rynku! W Głogowie trwa 3.Festiwal Teatrów Ulicznych

09:54, 13.08.2023 . Aktualizacja: 12:56, 13.08.2023
Skomentuj

Głogów już po raz trzeci gości uliczne teatry, a wydarzenie przyciągnęło na starówkę sporą publiczność. 

 

Pierwszego dnia, czyli w sobotę (12.08.) odbył się przepiękny i bardzo mądry spektakl dla dzieci zatytułowany „Kuchnia pana Lulka” oraz zagrał też zespół Północ. Natomiast dorosłych widzów zaprosiliśmy na bardzo emocjonalny i wzruszający spektakl teatru A3 zatytułowany „Metamorphosis transitus"

- mówi kierownik głogowskiego teatru Michał Wnuk. Wieczorny spektakl sprawił, że plac pomiędzy teatrem a ratuszem szczelnie wypełnił się widzami, którzy, a tym, co przyciągnęło największy tłum, była oczywiście parada - w tym roku na Starym Mieście w Głogowie zaprezentowali się aktorzy związani z Fundacją Asocjacja 2006 i zrobili prawdziwy show. "Poszukiwacze" - jak zapowiadał Michał Wnuk - rzeczywiście okazali się niezwykle widowiskowi.  

Twórcą tegorocznej parady jest Piotr Tetlak, prezes Fundacji Asocjacja 2006. Współpracował z nami już przy okazji spektaklu „Piast”, który wystawiany był na inaugurację działalności teatru im. Andreasa Gryphiusa. Wiedzieliśmy, że Piotr robi widowiskowe rzeczy, więc stąd wziął się pomysł żeby zaprosić do Głogowa tę właśnie grupę

- dodaje.

Dziś (13.08.) dalszy ciąg atrakcji. Już o godz. 14. pod głogowskim teatrem rozpoczną się animacje dla dzieci zatytułowane „Stara zagroda”, a o godz. 18. - przedstawienie „Trenerzy życia codziennego” w wykonaniu aktorów Circus Ferus. Natomiast o godz. 20., na zakończenie festiwalu, na - ponownie Teatr A3 i „Heart Break Hotel”.

(EI)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%