Zamknij

"Mikrokosmos" przeniesiony z parku do teatru!

12:54, 30.08.2023 . Aktualizacja: 13:43, 30.08.2023
Skomentuj

Teatr im. Andreasa Gryphiusa informuje o zmianie miejsca, w którym wystawiony zostanie dziś spektakl "Mikrokosmos". Widowisko miało się odbyć w parku na Budowlanych, ale ze względu na pogodę został przeniesione do teatru.

Spektakl na motywach "Calineczki" Andersena w wykonaniu aktorów Wrocławskieto Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego skierowany jest dla widzów w wieku od 5 lat wzwyż. W ocenie dyrektorki wrocławskiego teatru - Agnieszki Charkot „Mikrokosmos” jest przedstawieniem kultowym. W sierpniu teatr zawitał z nim już do Sobótki i Karpacza. Dziś kolej na Głogów, a we wrześniu zagrany będzie jeszcze w Kłodzku i Miliczu, a wszystko dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Wielka szkoda, że Głogów musiał zrezygnować z wystawienia sztuki w plenerze, ale nie ma co narzekać. Z pewnością warto dziś (30.08.) na godz. 17. wybrać się do teatru. Ten spektakl to pantomima dla całych rodzin. Jak podkreślają twórcy spektaklu, „Mikrokosmos” w reżyserii Konrada Dworakowskiego to niepokorna i odważna interpretacja baśni  Andersena pt.

Tytułowa bohaterka nie jest stereotypowo pokazana jako bezbronna czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości

– czytamy w opisie przedstawienia. 

Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny, ale liczba miejsc w teatrze - ograniczona. Nie spóźnijcie się i nie przegapcie tego niezwykłego widowiska.

(EI)

 

 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%