Zamknij

Siła serc i rąk wolontariuszy KGHM! Akcja: przeprowadzka. Wychowankowie ośrodka już w nowej siedzibie

10:20, 06.09.2023 . Aktualizacja: 10:25, 06.09.2023
Skomentuj

20 wolontariuszy – pracowników oddziału KGHM Zakładów Wzbogacania Rud pomogło w przeprowadzce wychowanków Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach i Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od października obie instytucje połączą się tworząc Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubinie.

W nowej siedzibie ośrodków przebywać będzie ponad 200 wychowanków. Wolontariusze miedziowej spółki od kilku lat pomagają ośrodkowi w Szklarach.

Wolontariusze KGHM pomogli m.in. w przewożeniu mebli i innych akcesoriów niezbędnych do wyposażenia ośrodka. Nie szczędzili sił, by pomóc młodym podopiecznym placówki. Pracownicy oddziału miedziowego giganta nie ukrywają, że współpraca i pomoc innym ludziom to największa przyjemność.

Działania na rzecz lokalnej społeczności czy, jak w tym przypadku dla młodzieży, to nasza codzienność. Dla nas wolontariat to nie puste gesty, to sposób na życie 

– mówi jeden z uczestników akcji przeprowadzka, Jan Demczak z oddziału KGHM.

Wolontariat to siła KGHM. Załoga miedziowej spółki jest zawsze tam, gdzie pomoc potrzebna jest najbardziej. Na ich bezinteresowne zaangażowanie mogą liczyć nie tylko pracownicy firmy, ale też mieszkańcy Zagłębia Miedziowego. Z dobrymi chęciami i otwartymi sercami potrafimy zjednoczyć się wokół szczytnego celu 

– dodaje Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Po przeprowadzce i wyposażeniu nowej siedziby ośrodków już w październiku zamieszkają tam wychowankowie. Wolontariusze KGHM już planują z nimi kolejne działania.

Wolontariusze KGHM z oddziału ZWR bardzo aktywnie wspierają wychowanków ośrodków ze Szklar i Lubina. W kwietniu przygotowali dla nich olimpiadę integracyjną. W sumie w wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczniów. Rywalizowali w 10 konkurencjach, w tym w strzałach na bramkę, kręglach, rzucie oszczepem czy slalomie z piłką.

opr. LUK

Żródło/Fot: KGHM

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%