Zamknij

Akcja ROADPOL na drogach powiatu głogowskiego

12:33, 20.09.2023 . Aktualizacja: 13:35, 20.09.2023
Skomentuj

Policjanci z głogowskiej drogówki prowadzą dziś działania pod nazwą ROADPOL, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu głogowskiego. Trafień jest dużo - głównie z powodu nadmiernej prędkości, a niektórym kierowcom naprawdę bardzo się spieszy. 

ROADPOL to działania ukierunkowane na przeciwdziałanie zdarzeniom drogowym, a przede wszystkim wypadkom śmiertelnym. W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzają kontrole drogowe, podczas których sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, uprawnienia do kierowania pojazdami, a także wyposażenie pojazdów

mówi st. sierż. Natalia Szymańska pełniąca obowiązki oficera prasowego komendanta powiatowego policji w Głogowie. 

Ponadto policjanci sprawdzają także prędkość, która jest główną przyczyną wypadków śmiertelnych. Mierzą ją w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Prędkość powinna być bezpieczna, czyli kierujący powinni się stosować do ograniczeń prędkości i dostosować ją do warunków atmosferycznych, a także natężenia w ruchu drogowym

dodaje i przypomina, że policja apeluje o zachowanie rozsądku w ruchu drogowym. 

Tylko w jednym miejscu, na wyjeździe z Budowlanych na Legnicką, mandaty sypały się jeden za drugim. Kilka minut przy radarze i kolejny delikwent albo delikwentka zjeżdżali na parking. Raz ciut ponad 60, innym razem ponad 80 km/na godzinę i w sumie, w ciągu niespełna pięciu godzin kierowcy wpłacili na konto Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu 2 tys. zł... Bo jak przyznaje Natalia Szymańska, mimo licznych akcji prewencyjnych i wysokich kar, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów. 

Do godz. 11. rekordzistą na Legnickiej był kierowca, który prędkość przekroczył o 31 km/h i zasilił budżet państwa kwotą 800 zł. Poza tym, raczej drobne wykroczenia.

(EI)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%