Zamknij

Bezpłatnie przebadają dzieci i młodzież z Głogowa. Po raz piąty rusza akcja "Stop nowotworom u dzieci"

10:31, 22.09.2023 . Aktualizacja: 10:38, 22.09.2023
Skomentuj

Akcja bezpłatnych badań USG najmłodszych głogowian pod kątem wykrywania nowotworów. Rejestracja od poniedziałku. Od przyszłego roku badania będą prowadzone stale w szpitalu. 

Po raz piąty Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zaprasza na akcję „Stop nowotworom u dzieci”. Badania profilaktyczne dla młodych głogowian w wieku od 9 miesiąca do 17 roku życia będą przeprowadzone za tydzień – 29 września i 1 października. Obejmują tarczycę, węzły chłonne i jamę brzuszna, a u chłopców mosznę. Są bezbolesne i bezstresowe. Z badań będzie mogło skorzystać 96 dzieci.

 

Współpracujemy ze stowarzyszeniem w wielu dziedzinach życia, ale ten akurat program kontynuowany od pięciu lat spowodował, że przebadaliśmy już tysiąc dzieci. To bardzo ważne, bo wiele różnych chorób udało się wcześnie zdiagnozować i co najważniejsze wyleczyć

– mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Badania będą przeprowadzone 29 września i 1 października w siedzibie stowarzyszenia Otwarte Drzwi przy ul. Poczdamskiej 1. Rejestracja telefoniczna będzie prowadzona w poniedziałek i wtorek ( 25 i 26.09), od godziny 16.00 do 19.00 lub do wyczerpania miejsc, pod nr tel. 792 188 798.

 

Bardzo prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ telefon jest jeden i cały czas rejestrujemy

– uprzedza Gizela Szklarek ze stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Badania dzieci  finansuje ze swojego budżetu miasto. Dotąd były prowadzone akcyjnie, ale to ma się zmienić. Prezydent zapowiada rozszerzenie akcji na stały program profilaktyczny badań USG dzieci i młodzieży pod kątem wykrywania nowotworów.

 

Widząc ogromne zainteresowanie i potrzebę mieszkańców Głogowa, rozpoczęliśmy rozmowy z głogowskim szpitalem, aby docelowo uruchomić całoroczną poradnię

 

– prezydent dodaje, że realizacja kolejnego bezpłatnego programu profilaktycznego może ruszyć już w przyszłym roku, we współpracy z głogowskim szpitalem i stowarzyszeniem.

(GH)

 

 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%