Zamknij

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze powiatu głogowskiego za nami. Znamy już tegorocznych najlepszych z najlepszych

15:10, 25.09.2023 . Aktualizacja: 15:41, 25.09.2023
Skomentuj

W niedzielę (24.09.), w miłej rodzinnej atmosferze i przy przepięknej pogodzie, na boisku w Ruszowicach odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu głogowskiego. Drużyny OSP walczyły o Puchar Starosty. Na starcie stanęło 13 drużyn, w tym trzy kobiece. Druhów i druhny powitał m.in. starosta Jarosław Dudkowiak, który życzył wszystkim sportowej rywalizacji. 

Zawody rozegrane zostały w sześciu grupach: "A" - męskie drużyny pożarnicze, "C" - kobiece drużyny pożarnicze, oldboje, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze według CTIF, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Junior oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, a rywalizacja odbywała się w standardowych konkurencjach, czyli ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7×50 m z przeszkodami oraz w konkurencjach dodatkowych strong man i strong woman. Sędzią głównym zawodów był kpt. Michał Pilz.

W kategorii drużyn kobiecych najlepsze okazały się  druhny z OSP Przedmoście z wynikiem 138,6 pkt., natomiast wśród druhów 1 miejsce z wynikiem 121,7 pkt. wywalczyła OSP Jaczów. Najlepsi oldboye wywodzą się z OSP w Smardzowie, a wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii MDP wg. CTIF 1 miejsce zajęła OSP Serby, w kategorii MDP Junior oraz MPD niepokonana była OSP Chociemyśl.

W konkurencji dodatkowej strong man zwyciężył  Adrian Kuczyński z OSP Jaczów, a strong woman 2023 została Agnieszka Pałczyńska z OSP Ruszowice.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów. Ponadto zwycięzcy strong man i  stron woman otrzymali zegarki ufundowane przez starostę Jarosława Dudkowiaka i wicestarostę Jeremiego Hołownię.

(EI, fot. Starostwo Powiatowe w Głogowie)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%