Szczypiorniści KGHM-u Chrobry Głogów są już w Lizbonie, za nimi oficjalny trening i wieczorem zadebiutują w Lidze Europejskiej. Podróż do Portugalii była daleka – wiodła bowiem przez Berlin, bo właśnie stąd głogowianie wylecieli samolotem do Lizbony. W sumie w trasie byli dwanaście godzin. Dotarli tam wczoraj (16.10.) wieczorem. Potem był czas na odpoczynek, ale już dziś (17.10.) zameldowali się w pięknej hali na oficjalnym treningu.
O godz. 20.45 zadebiutują w Lidze Europejskiej – w fazie grupowej. Tego w historii klubu jeszcze nie było.Ostatni raz Chrobry występował w europejskich pucharach po pamiętnym sezonie, gdy zdobywał wicemistrzostwo kraju. Kilka lat temu. Jednak wtedy nie dostał się do fazy grupowej, grał w eliminacjach. Teraz ta sztuka się udała – oczywiście dzięki 4. miejscu w Superlidze w ubiegłym sezonie.
Podopieczni Vitalija Nata trafili do trudnej grupy z czołowymi zespołami z Rumunii, Węgier i Portugalii. Dziś (17.10.) skupiać należy się na drużynie z tego kraju. Sporting Lizbona lider portugalskiej ligi, kilka miesięcy temu dotarł do ćwierćfinału LE. Łatwo więc nie będzie, ale głogowianie znają swoje miejsce w szeregu – są przecież beniaminkiem pucharów. O punkty walczą, o punktach marzą, ale nic nie muszą. Mogą.
Chłopaki musieli na treningu się rozbiegać, porzucać, by dobrze przygotować się do meczu
– mówił dziś rano trener Chrobrego. Do Lizbony jedzie też grupa kibiców Chrobrego, by z wysokości trybun dopingować naszym. Początek meczu o godz. 20.45 na antenie Eurosportu.
(MK)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nadzwyczajna sesja rady Głogowa ze zmianą budżetu
Patrzą się jak sroka w pistolet i gó....o wiedzą. po....e miasto
klf
21:58, 2025-08-12
Górawski: Nie ma zgody na nienawiść
WEz chlopie nie mow wiecej bo smierdzi !
Gurawski
21:26, 2025-08-12
Rapujący górnik wyszedł z nowym teledyskiem
Super. Tak trzymać. Pozdrowienia z HMG 👍
Mieszkaniec
20:28, 2025-08-12
Górawski: Nie ma zgody na nienawiść
JESZCZE TROCHE A BEDZIE PRZYMUSOWE KOCHANIE ZYDOWSTWA BEZ TEJ MILOSCI BEDZIESZ ZLYM POLAKIEM
bu
20:16, 2025-08-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz