Zamknij

Tysiąc krokusów urośnie na tej polanie w Obiszowie pod Głogowem

17:41, 31.10.2023 . Aktualizacja: 13:28, 01.11.2023
Skomentuj

Niedawno w Obiszowie posadzili sto nowych lip, a teraz tysiąc krokusów. Ten teren dosłownie z dnia na dzień się zmienia. Jest na nim coraz więcej atrakcji i jest coraz piękniejszy.

Gmina na terenie rekreacyjno – sportowym pod lasem w Obiszowie sadzi nowe drzewa. Na dodatek od dwóch lat robią to własnoręcznie mieszkańcy tej gminy. Każde drzewo mogą podpisać na pamiątkę, że je posadzili. Gdy urosną, będą dawały cień. Tym razem kolejna akcja – sadzenie krokusów. Zaangażowali się w nią sołtysi wsi, radni gminni oraz pracownicy urzędu gminy Grębocice. Efekt może być spektakularny, lecz zobaczymy go dopiero wiosną – posadzili bowiem tysiąc krokusów.

To jednak nie koniec zmian planowanych na obiszowskiej polanie. Plan jest taki, że w tym miejscu powstanie pasieka gminna. W związku z tym gmina poszukuje pszczelarza, który się nią zajmie. Wójt Roman Jabłoński ogłosił konkurs. Oferty można składać do 15 listopada, a w tym konkursie mogą wziąć udział tylko pszczelarze z gminy Grębocice. Jak wiemy, w tej gminie jest wielu pszczelarzy, i to bardzo dobrych. Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie internetowej gminy.

(DN)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%