Zamknij

Jutro akcja "Pasy i telefon". Miejcie się na baczności

18:34, 05.11.2023 . Aktualizacja: 07:37, 06.11.2023
Skomentuj

W poniedziałek (6.11.) od wczesnych godzin porannych policjanci z Dolnego Śląska prowadzić będą działania pod nazwą "Pasy i telefon". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzić będą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

Celem działań jest zmobilizowanie kierujących i pasażerów do przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, jak również do niekorzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Tym samym akcja ma za zadanie dążenie do minimalizowania liczby wypadków drogowych. Akcja rozpocznie się o godzinie 6. i potrwa do godziny 22.

- informuje mł. asp. Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Poprzez wzmożone kontrole mundurowi chcą również wytworzyć w świadomości kierujących przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem odpowiada kierowca. Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy, kto uchyli się od obowiązku ich używania, może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Jeśli natomiast to kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy, to policjant może ukarać go mandatem w wysokości 100 złotych. Poza tym na jego konto wpłynie 5 punktów karnych

- dodaje. 

Za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych i 12 punktów karnych.

(EI, fot. Policja)

 

 

 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%