Dzisiaj (11.11.) mieszkańcy Sławy oraz okolicznych miejscowości wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny w zapełnionym po brzegi kościele pw. Miłosierdzia Bożego, celebrowaną przez ks. Jerzego Ślusarskiego - miejscowego proboszcza.
Po zakończonym nabożeństwie uczestnicy uroczystości przeszli w uroczystym przemarszu na Plac Pamięci Narodowej, a kulminacyjnym punktem dzisiejszych obchodów była uroczystość pod pomnikiem. Po dotarciu na miejsce i odsłuchaniu hymnu narodowego młodzież ze sławskich szkół ponadpodstawowych zaprezentowała lekcję historii, po czym władze powiatu , gminy Sława oraz zaproszeni goście złożyli symboliczne wiązanki kwiatów.
(FED)
Gwiazdą wieczoru Zbigniew Zamachowski
Kim jest yen zbigniew??? To jakas znana osoba???
@#€%^&*
05:45, 2026-05-20
Volvo spłonęło po uderzeniu w drzewo pod Głogowem
Tak Tak wciskamy gaz o kur..drzewo Volvo podniecone ale spalone
Mokra
03:37, 2026-05-20
[WIDEO] Burza wokół Ostaszowa na Dolnym Śląsku
To ten konserwator co mu nie przeszkadza dziura koło ratusza w Głogowie?
Odra
22:43, 2026-05-19
[WIDEO] Migający znak na ratunek pieszym
jeden test rozwiazalem i wiem kim jest ateista to chyba wystarczy
bobasek
19:09, 2026-05-19
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz