Zamknij

Wczoraj bawili się miedziowi górnicy

13:32, 26.11.2023 . Aktualizacja: 13:44, 26.11.2023
Skomentuj

Wczoraj w godzinach popołudniowo - wieczornych  (25.11) w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Wita Stwosza w Głogowie bawili się na 34. Centralnej Karczmie Piwnej Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w KGHM Polska Miedź. 

To jest czas, kiedy po roku ciężkiej pracy w ciężkich warunkach możemy się spotkać i pobiesiadować. Spotkać swoich kolegów, emerytów… Jest piwo, jest świetne jedzenie, wspólne śpiewanie, super muzyka w wykonaniu Wędrownych Gitar oraz orkiestry dętej ZG Polkowice – Sieroszowice. Na stołach tradycyjnie królowała golonka, na którą górnicy czekali cały rok. Do tradycji należy także, by niesforni gwarkowie - lub szczególnie dostojni - zawołani byli na beczkę, z której musieli zameldować się przed Wysokim, a w sprawach piwnych nigdy, przenigdy nieomylnym Prezydium. Jeżeli któryś z gwarków, a nawet dostojnych gości pomylił teść meldunku natychmiast został skarcony wypiciem mikstury

– powiedział nam Kamil Buczek przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego w ZG Polkowice – Sieroszowice.

[FOTORELACJA]4835[/FOTORELACJA]

W biesiadzie uczestniczyło dwóch posłów RP - Tadeusz Samborski i Arkadiusz Sikora. Zawitał również Piotr Ostrowski – przewodniczący OPZZ.

Ogromnie cieszę się z zaproszenia bardzo ważnego związku który reprezentuje ogromną siłę. Życzę wszystkiego najlepszego dobrych osiągnięć na przyszłość, godnej i bezpiecznej pracy, rozwoju spółki , dobrego zarządzania na przyszłość. Myślę że nowy rząd dobrze zadba o tę spółkę, szczególnie w kontekście jej rozwoju. Życzę godziwych wynagrodzeń, a z okazji Barbórki wszystkim górnikom dużo zdrowia

– powiedział przewodniczący OPZZ.

(FED)

 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%