Zamknij

Uzupełniają uszkodzone słupki na DK 12, także te w Głogowie - zniszczone przez wandali

13:10, 30.11.2023 . Aktualizacja: 13:45, 30.11.2023
Skomentuj

Na krajowej 12 u zbiegu al. Wolności z ul. Brama Brzostowska, na pasie oddzielającym jezdnie prowadzące na rondo i z ronda przeprowadzone zostały dziś (30.11.) naprawcze po tym, jak ktoś uszkodził słupki blokujące przejazd przez dawne skrzyżowanie. 

Sprawdzamy urządzenia bezpieczeństwa, a konkretnie słupki oddzielające obie jezdnie

– potwierdził Marcin Czechowski, kierownik służby liniowej w rejonie Głogów, w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest właścicielem drogi. On akurat sprawdzał te słupki osobiście. Okazało się, że dwóch brakowało, a kilka ktoś zniszczył.

Kiedyś – jak jeszcze wiele osób pamięta – było tam skrzyżowanie, można było z al. Wolności przejechać na ul. Grodzką. Po remoncie al. Wolności zmieniono organizację ruchu. Obie jezdnie oddzielają teraz słupki, są to słupki przegubowe, które łatwo wyciągnąć np. w razie przejazdu służb ratowniczych, straży czy karetek lub w innych uzasadnionych sytuacjach.

Uszkodzone słupki zbieramy, wymieniamy je na nowe

– mówi Marcin Czechowski, że właśnie tak się stało w tym przypadku. Przegląd słupków odbył się dziś (30.11.) ok. godz. 12, a na jezdni są już zamontowane nowe urządzenia.

Najczęściej jednak słupki wyciągają lub niszczą ludzie. Tak po prostu., bo.. Łatwo je zniszczyć.

Uzupełniamy je na bieżąco, aby żadnemu kierowcy nie przyszło do głowy tu zawracać

– mówi drogowiec. Jak informuje, służby drogowe na bieżąco robią objazdy wszystkich dróg w rejonie głogowskim – a jest on bardzo rozległy, bo to aż 1330 kilometrów dróg.

(DN)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%