Zamknij

Młodzież z Głogowa z pomocą na święta dla potrzebujących

09:21, 09.12.2023 . Aktualizacja: 09:22, 09.12.2023
Skomentuj

Wolontariusze Caritas rozpoczęli zbiórkę żywności w  głogowskich supermarketach. Produkty trafią do świątecznych paczek dla potrzebujących. 

23 przedświąteczną zbiórkę żywności "Tak. Pomagam! Caritas prowadzi w ponad 2 tys. sklepów najpopularniejszych sieci w całej Polsce. Bierze w niej udział 20 tys. wolontariuszy. W Głogowie do akcji włączyło się 10 sklepów. W piątek i sobotę (8-9.12.) żywnością z potrzebujących można się podzielić  w marketach Biedronka, w Kauflandzie i w  Lidlu.

W akcji jak co roku bierze udział zespół Caritas z parafii św. Mikołaja w Głogowie. Wolontariusze szkolnego koła prowadzą zbiórkę żywności w sklepie Biedronka przy ul. Witosa oraz w Lidlu przy ul. Słodowej. 

W piątek po południu w Lidlu na starówce przy koszu wypełniającym się  żywnością dyżurowały Gabriela i Wiktoria, wolontariuszki z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W sobotę będziemy tu do godziny 18

– zapowiedziały. Poza zbiórką w supermarketach żywność dla potrzebujących można też przekazać w kościele Bożego Ciała. W kaplicy św. Mikołaja jest wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze przeznaczone na świąteczne paczki dla podopiecznych. 

(GH) 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%