Zamknij

Świąteczny występ przedszkolaków z PP 19 dla pensjonariuszy z DPS "Magnolia" w Głogowie

09:04, 20.12.2023 . Aktualizacja: 09:17, 20.12.2023
Skomentuj

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego 19 "Bajka" sprawiły ogromną przyjemność i radość pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej "Magnolia" w Głogowie.

Dzieci pod opieką swoich nauczycielek przygotowały krótki występ z okazji świąt Bożego Narodzenia. Mogliśmy usłyszeć kolędy, pastorałki oraz wiersze związane z narodzeniem Pana Jezusa. Podopieczni DPS nie kryli wzruszenia z tak pięknie przygotowanego występu.

Jest mi bardzo miło, że młodzi ludzie pamiętają o nas. Cieszę się, że mogłam zobaczyć ten występ i uśmiechnięte twarze przedszkolaków - mówiła Pani Maria, podopieczna DPS

Na sam koniec dzieci wręczyły pensjonariuszom drobne, słodkie upominki oraz własnoręcznie przygotowane laurki. W podziękowaniu otrzymały słodkości a Przedszkole dyplom.

Cieszy nas odbiór, bo jest to bardzo ważne dla dzieci. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować tą współpracę, która była już przed pandemią. Wcześniej przychodziliśmy z jasełkami, z przedstawieniami wielkanocnymi, chcieliśmy sprawiać przyjemność tym starszym ludziom, ale jednocześnie zapoznać dzieci jak wygląda takie miejsce oraz praca w nim - podsumowała występ swoich podopiecznych Danuta Styś, nauczycielka PP 19 "Bajka"

Jak Pan ocenia występ dzieci, ile on znaczy dla Państwa podopiecznych oraz jak wygląda dzień wigilijny w DPS?

Dariusz Wojtkowiak, dyrektor DPS "Magnolia" w Głogowie: Takie spotkania mają dla nas ogromne znaczenie, to jest ta łączność pokoleń. Często, osoby, które tu mieszkają mają ograniczony kontakt z rodzinami, dlatego zawsze kiedy dzieci przychodzą, to jest to bardzo duża radość i zostają miłe wspomnienia. Duża część osób z racji na swój stan zdrowia nie może do nas zejść, ale Ci, którzy są na pewno się cieszą. W naszym domu przebywają aktualnie 94. osoby oraz w filli na ul. Norwida 27. osób. Dzień wigilijny jest w wigilię, jednak z przyczyn technicznych nie może się on odbyć wieczorem tak jak jest to tradycyjnie. Przychodzą pracownicy i ten kto może to spotyka się z nami przy stole/

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%