Zamknij

Znów pożar w pustostanie przy Budowlanych w Głogowie. Cztery osoby ewakuowane z budynku

22:20, 08.02.2024 . Aktualizacja: 12:15, 09.02.2024
Skomentuj

Znowu pożar w opuszczonej kamienicy przy ul. Budowlanych 35 w Głogowie. Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, policja i dwie karetki pogotowia. 

Zawiadomienie o ogniu wydobywającym się z okna na piętrze budynku wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie w czwartek (8.02.) tuż przed godz. 21. Na miejsce skierowane zostały wszystkie służby. Po przyjeździe strażacy zastali rozwinięty pożar na pierwszym piętrze budynku i duże zadymienie. Jak poinformował oficer dyżurny KP PSP - z  budynku ewakuowane zostały cztery osoby. 

[ZT]148877[/ZT]

Jak się okazało przy okazji pożaru, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku, kamienica jest nie lada problemem. Formalnie stanowi własność prywatną, tyle tylko, że właściciel nie żyje, a kamienicę przejął komornik. Rzecz w tym, że nie wiadomo który i dlaczego. Wiadomo natomiast, że budynek zamienił się w ruinę, której nikt nie zabezpieczył, więc koczują w niej bezdomni. A kiedy za oknami plucha i dmucha, to próbują się ogrzać. I pożar gotowy. 

[FOTORELACJA]5096[/FOTORELACJA]

Stanem budynku i tym, że zagraża bezpieczeństwu chociażby przechodniów, powinny się zainteresować nadzór budowlany i prokuratura. I nawet jeśli z jakiegoś powodu formalnie rudera jest nie do ruszenia, to sąd powinien nakazać jej zabezpieczenie na koszt państwa. Ale najwyraźniej nikomu na tym nie zależy. Przynajmniej do czasu, aż ktoś tam zginie. Bo najwyraźniej tak już u nas jest, że bez corpus delicti nie ma przestępstwa... A bez trupa nie ma sprawy.  

(EI)   

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%