Zamknij

Gmina Sława walczy z podtopieniami

19:22, 10.02.2024 . Aktualizacja: 19:27, 10.02.2024
Skomentuj

Wysoki poziom wód gruntowych i opady spowodowały liczne podtopienia posesji, dróg, łąk i pól uprawnych w gminie Sława. Strażacy od kilku dni walczą z zalaniami.

Druhowie z OSP Sława, Ciosaniec - Bagno, Krzepielów, Śmieszkowo, Stare Strącze od pięciu dni pompują wodę, której nie są w stanie odprowadzić urządzenia odwadniające i melioracyjne melioracyjne. Pod wodą znalazły się Ciosaniec. Krążkowo.

Trzy dni temu (7.02.), podczas działań w Krążkowie, decyzją oficera dyżurnego Komendy Powiatowej PSP we Wschowie został powiadomiony sztab kryzysowy Urzędu Miejskiego w Sławie, który zorganizował materiały do ułożenia zapory odcinającej jedną z zalewanych posesji od napływających wód. Na miejscu zdarzenia obecny był przedstawiciel zarządzania kryzysowego w gminie oraz zastępca burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski. 

[FOTORELACJA]5109[/FOTORELACJA]

Wczoraj (9.02.) strażacy znów zostali zadysponowani do odpompowania wód gruntowo - opadowych z terenów posesji i piwnic budynków mieszkalnych w miejscowościach Ciosaniec i Krążkowo. Sławscy Strażacy od godzin porannych starali się uporać z lokalnymi podtopieniami w Krążkowie, które w efekcie obejmowały 3 posesje i domy mieszkalne.

W międzyczasie jeden ze sławskich zastępów został przedysponowany do Ciosańca, po czym wrócił do Krążkowa obsługiwać resztę wcześniej zgłoszonych zdarzeń

- informują druhowie z OSP Sława. 

Kilka godzin pracy pomp wszelkiego rodzaju, setki metrów rozwiniętych węży pozwoliło na ustabilizowanie sytuacji we wszystkich podtopionych i zalanych nieruchomości. Na zakończenie działań trwała jeszcze jedna kilkugodzinna walka.... tym razem na Strażnicy! Strażacy musieli oczyścić setki metrów węży, wykonać serwis pomp i przygotować sprzęt do stanu gotowości bojowej, tak aby mógł być wykorzystany przy kolejnych działaniach. Całość działań wraz z przygotowaniem i serwisem sprzętu zajęła około 10 godzin

- dodają.

A dziś (10.02.) od wczesnych godzin porannych sławska jednostka ponownie została zadysponowana do miejscowości Krążkowo do kolejnych podtopień. Dzisiejsze działania druhów  ze Sławy wspierali strażacy z jednostki OSP Krzepielów. 

(EI, fot. OSP Sława)

 
 
 
 
 
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%