Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, jedynkę na liście powiatowej w Śródmieściu oraz kandydatkę na prezydenta miasta.
Przed nami wybory samorządowe. Ich wynik zdecyduje o tym, jak będą realizowane w sprawy w Głogowie, ale i w powiecie, i w regionie, a także kto będzie je realizował. Dziś spotykamy się aby powiedzieć, że Koalicja Obywatelska, której mam zaszczyt przewodniczyć w Głogowie, idzie do tych wyborów z konkretnymi pomysłami, ale i z konkretnymi ludźmi. Czas na konkrety, które idą w kierunku przyszłości
- powiedziała Łukasz Horbatowski, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Głogowie.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5125"}
Postawiliśmy na młodość i nową energię. Zależy nam, aby do polityki, ale przede wszystkim do działalności samorządowej, dołączały nowe osoby, z nowym spojrzeniem na miasto, powiat i region. Takich osób jest w naszym gronie coraz więcej. Pokażemy ich wszystkich na listach wyborczych. Stawiamy na nową energię
- podkreślał.
Zaskoczenia nie ma. Kandydatką do sejmiku wojewódzkiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej jest Edyta Owczarek - Pręda, liderem listy powiatowej w Śródmieściu - Michał Wnuk, a kandydatką na prezydenta Głogowa Żaneta Baczyńska.
Wciąż mówi się, że w działalności politycznej i samorządowej jest za mało kobiet. To nasza odpowiedź na te postulaty. Żaneta Baczyńska z wykształcenia jest filologiem języka francuskiego i hiszpańskiego. Jest pracownikiem teatru imienia Andreasa Gryphiusaw Głogowie, specjalistką w zakresie zarządzania instytucjami kultury. Była kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu i w swoim debiucie uzyskała bardzo dobry wynik. Jest członkinią zarządu głogowskiej Platformy Obywatelskiej. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą ośmioletniego Szymona i sześcioletniej Zuzi. Jak sama mówi, to one są jej największą motywacją do aktywnego działania i dbania o nasze miasto
- stwierdził Horbarowski przedstawiając kandydatkę na urząd prezydenta miasta.
Podjęłam wyzwanie, bo wierzę, że wśród wyborców jest wielu głogowian, którzy oczekują nowej energii, nowych pomysłów, a tę mogą zapewnić nowe osoby
- powiedziała kandydatka.
(EI)
Tak 15:06, 14.02.2024
Żadnego PO i lewactwa ,Głogów wolny od platformy.
Ma15:57, 14.02.2024
A co ma być dalej w Głogowie? PiS ? Hahahaha dzbany 😂 i ten pan syn pana bibliotekarza na czele tak ? Tego chcesz? Właśnie dosyć z Pisiorami w Głogowie! Głogów wolny od Pisiorów!!
Wyborca17:00, 14.02.2024
Czyli zgadłem- PO stawia na wrażenia estetyczne :)
Mieszczuch22:35, 14.02.2024
Jestem za Tuskiem, popieram KO, ale ta kandydatka to jakiś dramat. Niby 10 konkretów a czytając je widać sloganowy bełkot czystej wody, żadnych liczb, żadnych konkretnych działań, kompletnie NIC.
Do tego całkowity brak doświadczenia ani też wykształcenia menedżerskiego.
Jedyne co, to etacik w teatrzyku a i to zapewne po znajomości.
No tak, ci co do polityki się pchają to jednak wstydu nie mają...
Roman08:26, 15.02.2024
Czyli sami swoi wszyscy żyją z naszych podatków 10 konkretów a tak naprawde żadnego za który można byłoby ich rozliczyć myślałem ze obiecają trzeci most lub drugą obwodnice zresztą oni nie spełniają obietnic już nam ich poseł pokazuje paliwo po 5.19 pakiet z imigrantami też przyjeli za dwa lata przyjadą imigranci do Głogowa to będą im rozdawać mieszkania komunalne i tbs szkoda na nich głosu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Alarm bombowy w Głogowie
inspektorat nadzoru budowlanego zapraszamy do Białołęki do bloku mieszkalnego nr 54. Gmina miała zgłosić problem. Budynek grozi zawaleniu. Zarwany strop w jednym z mieszkań . Sufit opadł na ziemię . Woda leje się do mieszkam piętro niżej.
Pomocy
10:46, 2026-06-25
Beznadziejna sprawa progu
Trzeba zapoznać się z przepisami o montowaniu czy budowie progów a sprawa się wyjaśni. To chyba nie jest tak że ktoś chce?
huk
10:01, 2026-06-25
Głos po burzy. Baptyści odpowiadają radnym
Całkowicie trafia do mnie to oświadczenie, z placu zabaw moje dziecko korzystało wiele razy więc teraz budujcie i działajcie, głosy sprzeciwu ucichną wraz z nowym tematem
Marek
09:52, 2026-06-25
Głos po burzy. Baptyści odpowiadają radnym
Dla KK pisowcy oddali by wszystko (ich ojciec zTorunia) ale innej wiary nie wolno nawet dotknąć ziemi polskiej.😡
Vlod88
07:31, 2026-06-25