W piątek (3.05.) w 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, przy głogowskim obelisku upamiętniającym tę ważną datę, odbyły się powiatowe uroczystości.
Na skwerze przy głogowskim MOK-u o 11.00 pojawiła się liczna grupa mieszkańców i reprezentantów miasta w postaci samorządowców, funkcjonariuszy, czy przedstawicieli stowarzyszeń. Pogoda zdecydowanie dopisała, aż się prosiło aby wyjść z domu i uczestniczyć w tym odświętnym zgromadzeniu. Była orkiestra, usłyszeliśmy pieśni i krótkie przemówienie.
- Konstytucja była ważna dla naszego narodu już ponad dwa wieki temu, ale również dziś powinniśmy się wokół niej jednoczyć – powiedział Jeremi Hołownia, wicestarosta Powiatu Głogowskiego.
Tej jedności w Głogowie nie zabrakło. Pod obeliskiem wiązanki składali m. in. politycy różnych opcji. I na szczęście nikomu nie przyszło do głowy, aby wzorem lat ubiegłych przekrzykiwać się kto jest prawdziwym strażnikiem tej pierwszej europejskiej Konstytucji.
(kd)
Poczta znów nie widzi adresu
Czy ktoś zauważył, że ten list jest źle zaadresowany? Ulica Bytnik w Głogowie nie istnieje. Ten list powinien być odesłany do nadawcy. Niech szanowny pan się nie dziwi, że listy nie dochodzą.
Postman
17:28, 2026-02-22
Ekspresówka zamiast zwykłej DK12
W momencie kiedy była budowana A18 powinna być też budowana S12 tak aby połączyć wspomnianą A18 z S3 i dalej z S5
Arek
17:02, 2026-02-22
Bracia Rodzeń wrócili do Głogowa
przeciez mamy HOSPICJUM idealne miejsce dla nich
oj
15:53, 2026-02-22
Poczta znów nie widzi adresu
Obecnie w Głogowie działa na szczęście operator pocztowy firma Speedmail - poczta dla biznesu może dzięki temu listy będą docieraly
Ja
15:51, 2026-02-22
1 2
Co roku te same Peowskie gęby. Rzygać się chce . Ehe...... Na pewno bez polityki. Co za artykuł masakra
1 1
Fajny tytuł bez polityki. A ta co tam robiła pani Ewa.D z PO co tak most obiecywała. Co za obłuda.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz