Po pięknej bramce Bartlewicza... remis w Pruszkowie

20:06, 05.05.2024 . Aktualizacja: 20:10, 05.05.2024

Piłkarze Chrobrego Głogów dopisują punkt do tabeli Fortuny 1 Ligi.

Wiosna rozpoczęła się dla nich dobrze, bo w pierwszych kolejkach tej rundy Pomarańczowo-Czarni odnosili zwycięstwa pnąc się w górę tabeli. Jednak w ostatnich meczach grają w kratkę – raz przegrywają, potem remisują. Na trzy punkty czekają od pamiętnego starcia na stadionie przy ul. Wita Stwosza z Wisłą Kraków: wygranego wtedy 3:2.

I tym razem kompletu oczek się nie doczekali. Choć dzisiejsze (5.05.) wyjazdowe starcie ze Zniczem Pruszków dobrze się dla nich układało. W 37. minucie pięknym uderzeniem z dystansu popisał się utalentowany Szymon Bartlewicz. Och, można się zachwycać tym golem – jak to się mówi po piłkarsku: stadiony świata! Radość naszych trwała do 72. minuty. Znicz wyrównał po trafieniu Daniela Stanclika.

Podział punktów niewiele zmienia sytuację Chrobrego Głogów, który po 31. kolejce zajmuje 14. miejsce – na ten moment ma pięć punktów przewagi nad, znajdującą się na spadkowej pozycji, Resovią Rzeszów (16. miejsce).

Do końca sezonu jeszcze trzy mecze. Ten najbliższy Chrobry zagra przed własną publicznością w sobotę (11.05.) właśnie... z Resovią. Już wiadomo, że przełamanie w tym starciu – wygrana – zapewni im spokojne utrzymanie w Fortunie 1 Lidze.