Zamknij

Walczyli o Błękitną Wstęga. Relacja znad Jeziora Sławskiego

12:40, 20.08.2024 Aktualizacja: 16:16, 20.08.2024
Skomentuj

W sobotę (17.08) na Jeziorze Sławskim odbyły się kolejne regaty żeglarskie organizowane przez miejscowy Lubuski Klub Żeglarski.  

[FOTORELACJA]5870[/FOTORELACJA]

Rywalizowano tym razem „O Błękitną Wstęgę”, a w zawodach  uczestniczyło 14 załóg w 7 klasach. Tym razem „matka natura” nie pozwoliła żeglarzom dotrzymać wieloletnich tradycji. Kompletny brak wiatru sprawił, że wyścig musiał być skrócony.  Tym razem żeglarze po dopłynięciu do wyspy i opłynięciu ustawionej bojki wracali do portu, ale i tak przy takim kiepskim wietrze musieli pokonać około 20 km. 
W klasie omega standard wygrała załoga Krzysztof Ruliński, Bartosz Skrzypczak, Daniel Motłoch  na POL 455. 

- My od razu po starcie uciekliśmy z tłumu i szukaliśmy nawet drobnych szkwałów i dlatego uciekliśmy wszystkim i na metę dotarliśmy z dużą przewagą – mówią zgodnie zwycięzcy.

Załoga Krzysztofa Rulińskiego aktualnie w Pucharze Polski zajmuje trzecia pozycję. W klasie omega turystyczna na Wenus zwyciężył Krystian Moczadłowski, w T1 Tomasz Jankowski na Magic Dragon, T2 Władysław Sołtyszewski na Tornado, T3 Stanisław Jurowaty na Lari. 
W klasie  OPEN Marek Wróblewski na Nacra. Podsumowano również Puchar Sławy 2024. W klasie Omega Turystyczna zwyciężył Krystian Moczadłowski, Omega Standard – Krzysztof Ruliński, T1 – Tomasz Jankowski, T2 – Arkadiusz Rajchowicz, T3 – Stanisław Jurowaty a w klasie Open Marek Wróblewski. Zwycięzcy uhonorowani zostali okazałymi pucharami a z rąk wiceprezesa LOZŻ Marka Markiewicza.

Fed

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%