Do późnych godzin trwało układanie worków w Nosocicach, Krzepowie, Widziszowie i pod głogowskim Borku.
[FOTORELACJA]5931[/FOTORELACJA]
W akcji ratowniczej uczestniczyli mieszkańcy, harcerze, ochotnicy z formacji ratownictwa wodnego i strażacy OSP Smardzów.
- Jesteśmy gotowi na przyjęcie fali powodziowej. Wszyscy razem pracujemy, nawet harcerze z Głogowa pomagają nam przez cały dzień – usłyszeliśmy od mieszkańców Krzepowa.
Jak dodają mieszkańcy, do dzielnic zagrożonych zalaniem przyjeżdżają wolontariusze z bardziej bezpiecznych rejonów Głogowa, np. z osiedla Kopernik.
W środę zagrożone dzielnice odwiedził prezydent Rafael Rokaszewicz, rozmawiał z mieszkańcami, dopytywał o potrzeby.
Jednak duża akcja ratownicza nie zawsze i nie wszędzie przebiega zgodnie z planem.
- Zabrakło nam worków, koordynator akcji ze strony miasta stwierdził, że nie wie jak to się stało – żalą się mieszkańcy dzielnicy Widziszów. Ostatecznie sami szukali worków w marketach, tak by nie przerwać akcji wzmacniania wałów i posesji.
Problemów z workami nie było w sąsiednim Borku, gdzie akcja przebiegała bardzo sprawnie i podobnie jak w wielu innych miejscach zjednoczyła mieszkańców wokół jednego celu – uratować swoją miejscowość przed zalaniem.
KD ŁW
fot: ŁW
Awaria systemu w Komunikacji Miejskiej w Głogowie
Podspółki kolesi dały plamę.Brak kontroli daje takie efekty.
Vlod88
09:58, 2025-09-13
Osiedle w Głogowie bez ciepłej wody
Do Odry się kapać..
lol
21:47, 2025-09-12
Pies porzucony w Głogowie na pastwę losu
Prawdopodobnie to ktoś bez serca, nie człowiek, a bydle zasługujące na prewencyjne odizolowanie od społeczeństwa. No ale nie można wykluczyć, że po prostu się schlał albo naćpał, przywiązał psa i zapomniał. To też jest możliwe, choć mało prawdopodobne.
Łukasz
21:07, 2025-09-12
W pielgrzymce z Głogowa pójdą całe rodziny
Tylko modlitwa nam pozostała.
Luk
19:24, 2025-09-12
3 0
A może ktoś się zainteresuje iejscowoscia Grodziec Maly bo gmina na 4km wałów przekazała raptem 3 wywrotki piasku i prócz mieszkańców jakoś nikogo nie widać
2 0
W Serbach też zabrakło worków . Pan wójt wprowadził limity i zabronił wydawania worków. Już po wszystkim pewnie pierwszy wypnie pierś do orderu .Na wały panie Zimny, a i weź ze sobą tego lenia, sołtysa z Serbów
0 0
Przecież głosowaliście do rady na swojego wójta walka jest o coś innego.
Do kogo pretensja??
1 0
A najważniejszy starosta gdzie. szykuje się do zdjęcia.Wy radzcie sobie sami. my szykujemy klapy do odznaczeń no i profil do zdjęcia.KTOŚ ZA TE WAŁY ODPOWIADA ALE NIE MIESZKANIEC,
0 0
A do prezydenta się poskarzyliscie,dobrze się bawił na dożynkach ,powiedział że pojedzie po powodzi żeby nie robić zamieszania swoją osobą, a za wały odpowiadają wody polskie które przez lata nic nie robiły zarastało bo jest przecież susza,minister poprzedniego rządu do kamery mówił *zbiorniki retencyjne w tym rejonie są psu na budę *to z pretensjami do kogo innego
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz