Słabe wyniki w Betclic 1. Lidze i na ten moment miejsce w strefie spadkowej – jest efekt takiej sytuacji: piłkarze Chrobrego Głogów będą mieli nowego trenera.
Piotr Plewnia pożegna się z Chrobrym Głogów. Zespół zajmuje odległe 16. miejsce w tabeli Betclic 1.Ligi. Na koncie ma 12 punktów. Ostatnie trzy spotkania przegrał, w tym wysoko z Ruchem Chorzów (0:5) czy z Wisłą Kraków (0:3). W sumie jesienią tych porażek było aż dziesięć. Ponadto głogowianie szybko odpadli z Pucharu Polski.
Posada trenera zagrożona była od dłuższego czasu. Po ostatnim meczu z Białą Gwiazdą ten nie podał się jednak do dymisji. W klubie usłyszeliśmy, że rozmowy na temat rozwiązania umowy są jednak zaawansowane. Wszystko wskazuje na to, że trener Plewnia przestanie pełnić swoje obowiązki w najbliższych godzinach.
Chrobry przygotowywał się na taką sytuację od dawna. Wiemy, że lista kandydatów na nowego trenera była długa. Najpoważniejszym z nich był Łukasz Becella, który ostatnio pracował w Wiśle Płock, gdzie był asystentem Dariusza Żurawia. Pracował także jako asystent w KGHM Zagłębiu Lubin, Odrze Opole i Śląsku Wrocław. Ponadto był trenerem analitykiem w Rakowie Częstochowa oraz Lechu Poznań. Ma 46 lat.
– Rozmowy nadal trwają
– mówi nam dyrektor Chrobrego.
Dowiedzieliśmy się, że trener Becella już poprowadził pierwszy trening z zespołem. W sobotę (23.11.) w meczu z Odrą Opole zadebiutuje więc na ławce Chrobrego.
(MK)
Kolejny pijany za kółkiem
Szkoda chłopaka, i jeszcze siedział na dołku, nic tylko sam zrobił sobie prezent na wielkanoc ...miał jaja...I to spore..
Nowy...
04:01, 2026-04-04
Kasa z KPO dla szpitala w Głogowie
Na studia zabrakło że znowu potrzeba
Głos
00:53, 2026-04-04
Ogromne pieniądze dla restauratorów z Głogowa
Ciąg dalszy KPO dla restauratorów a gdzie obywatele Precz z Polityką PO
Głos
00:49, 2026-04-04
Ogromne pieniądze dla restauratorów z Głogowa
W razie problemów jak covid ucieknie na motorówce 🤣
Jarek
21:11, 2026-04-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz