Tragiczna wiadomość dotarła do nas w sobotę (11.01.). Mężczyzna, którego strażacy wynieśli w piątkowy wieczór (10.01.) z palącego się mieszkania, niestety nie żyje.
[ZT]164102[/ZT]
Wczoraj podaliśmy, że w wieżowcu przy ul. Armii Krajowej 15 doszło do pożaru. Strażacy przybyli tam po godz. 18 i w jednym z mieszkań na szóstym piętrze faktycznie się paliło. Mieszkanie było zadymione, płonęła kanapa. Natomiast w fotelu za drzwiami strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę - mieszkańca tego lokalu. Na miejscu udzielono mu pomocy, a następnie karetką został przewieziony do szpitala. Dziś dotarła wiadomość, że nie żyje.
Potwierdzam, że 67 – letni mężczyzna zmarł w szpitalu
- poinformowała oficer prasowa policji w Głogowie Natalia Szymańska.
Wszystko wskazuje na to, że do pożaru w mieszkaniu doszło z powodu palącego się papierosa. Są to jednak wstępne przypuszczenia.
Zmarły mężczyzna przez sąsiadów był oceniamy jako człowiek bardzo cichy i spokojny. Wielu go w ogóle nie znało ani nie widywało. Rzadko kiedy wychodził, gdyż ostatnio był schorowany.
Jak się dowiedzieliśmy, śmiertelną ofiarą pożaru w wieżowcu jest 67 – letni Marek Sienkiewicz, bardzo znany głogowianin. Przede wszystkim nauczyciel historii, który wychował i wykształcił wiele pokoleń głogowian. Ale także myśliciel, filozof, poeta i literat, działacz ekologiczny. Wydał kilka tomików poezji, a także książek. Ostatnio publikował swoje wiersze na Facebooku. Prowadził bloga.
Przez dwie kadencje był radnym miejskim, należał do klubu PiS, lecz – co podkreślał – nie był członkiem partii. W 2021 roku wystąpił z klubu i został radnym niezależnym. W ostatnich wyborach nie kandydował. Dzięki niemu pozostały w Głogowie m.in. napisy przed przejściami dla pieszych, przestrzegające przed wpatrywaniem się w telefon.
Marek Sienkiewicz (ur.1958 r.) – poeta, eseista. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Wrocławskim, potem uczył historii. Członek Związku Literatów Polskich, Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Wydał zbiory wierszy „Ars Amandi”. „Miasto po deszczu” i „Kołysanka dla Agaty”, zbiór szkiców krytyczno-literackich „Długi oddech klasyki” oraz szkice o poezji. Współpracował z kwartalnikiem artystyczno-literackim „Akapit”.
(DN)
Ehh16:40, 11.01.2025
Zdecydujcie się ile miał lat ,zginął człowiek a wy nawet nie umiecie policzyć ile ma lat ,najpierw ktoś pisze 74 potem 67 i w tym samym artykule urodziny 1962r to ile miał lat? Zagadka w obliczu tragedii
Ehh16:44, 11.01.2025
Zginął człowiek a wy nie potraficie podać ile miał lat najpierw piszecie 74 teraz 67 i że urodzony 1962r teraz zagadka to ile miał lat? Tragedia się stała a wy nie potraficie policzyć czy się dowiedzieć ile miał lat
Uczeń16:49, 11.01.2025
Był z rocznika 1958
Znajomy16:53, 11.01.2025
https://youtu.be/I5IpmPWW7fA?si=u8XxHXgqHeOyTZiP
izo05:50, 12.01.2025
najpierw wyrazy wspolczucia bo jednak byl taki sam jak my no i co najwazniejsze mielismy swojego Sienkiewicza i to tego porzadnego w odroznieniu od Warszawki
0 0
Dzięki za link