Po zamknięciu poradni psychologicznej dla dzieci w Głogowie, NFZ podaje informację o dostępnych miejscach opieki psychiatrycznej i psychologicznej. Poza Głogowem.
Głogowski Szpital Powiatowy zgłosił dolnośląskiemu oddziałowi NFZ we Wrocławiu przerwę w realizacji umowy w zakresie poradni zdrowia psychicznego dla dzieci oraz poradni leczenia uzależnień dla dzieci od 9 stycznia do 9 lutego 2025 roku.
Dzieci i młodzież z Głogowa oraz powiatu głogowskiego mogą otrzymać pomoc:
w zakresie ŚWIADCZENIA TERAPII UZALEŻNIEŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju w Legnicy, ul. Grodzka 76, tel. 733 221 953.
w zakresie ŚWIADCZENIA PSYCHIATRYCZNE AMBULATORYJNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży) – NZOZ Ośrodek Neuropsychiatrii Dziecięcej, w Legnicy, ul. Adama Asnyka 49/1-2, tel. 76 866 06 86.
w zakresie CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO - II POZIOM REFERENCYJNY (poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży), ul. Marii Konopnickiej 5, Lubin, tel. 726 990 990
– podaje Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa DOW NFZ we Wrocławiu. Dodaje, że pomoc psychologiczną lub psychoterapeutyczną młodzi pacjenci mogą otrzymać w placówkach realizujących umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w ramach Zespołu lub Ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej I poziom referencyjny w Głogowie:
Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju, ul. Wojska Polskiego 9, Głogów, tel. 733 221 940
oraz w powiatach:
górowskim – Psychologus Poradnia, ul. Armii Polskiej 8, Góra, tel. 735 992 297;
polkowickim – Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych - Zakład Opieki Zdrowotnej SA., ul. Kardynała B. Kominka 7, Polkowice, tel. 76 746 08 60;
lubińskim – Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Lubinie sp. z o. o., ul. Marii Konopnickiej 5, Lubin, tel. 726 990 990.
Pacjenci mogą zgłaszać się do dowolnie wybranej placówki, która ma zawartą umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, w tym także do placówek medycznych zlokalizowanych w województwie lubuskim i wielkopolskim
– na przykład:
I poziom referencyjny: Ośrodek profilaktyki i Pomocy psychiatrycznej "RELACJA", ul. Daszyńskiego 2a/2 we Wschowie,
II poziom referencyjny: Poradnia zdrowia psychicznego dorośli młodzież dzieci Teresa Dobiała; ul. Tylna 14 w Lesznie; Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, ul. Monte Cassino 21b, Zielona Góra.
Za udzielone świadczenia zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia
– podkreśla Anna Szewczuk-Łebska.
[ZT]164223[/ZT]
(GH)
4 0
Gdzie te krzykaczki ,co tak się martwiły o zdrowie psychiczne dzieci?
1 0
Co tam pomoc psychologiczna. Jedz ktoś do szpitala w weekend na pomoc z chorobą 3 godziny czekania nawet dobrze nie zbada leki wystawi byle jakie, żadnej opieki, ani zwolnienia a mąż na hucie na zmiany. Prywatnie też gdzie kolwiek się dostać w weekend to marzenie.