Wysoki poziom, świetny doping i goście z najwyższej sportowej półki. Za nami turniej koszykówki drużyn 3x3 chłopców, który odbył się w głogowskim I Liceum Ogólnokształcącym.
::photoreport{"type":"see-button","item":"7246"}
W II Turnieju Koszykówki 3x3 Chłopców ze szkół podstawowych wzięło udział osiem drużyn.
– Graliśmy systemem grupowym. W turnieju rywalizowały zespoły z Głogowa, ale także z Kotli i Jaczowa. Rozpoczęliśmy rozgrywki od czterozespołowych grup, by zakończyć finałami. Koszykówka 3x3 to bardzo popularna, nowa dyscyplina sportu. Promujemy ją w naszym liceum, które odnosi w niej bardzo dobre wyniki – mówi Mirosław Gaczyński, główny organizator turnieju.
– Dlatego zachęcamy uczniów szkół podstawowych, by kontynuowali naukę w naszej szkole i rozwijali się właśnie poprzez sport i aktywność fizyczną. Dziękujemy sponsorom za wsparcie organizacyjne: staroście Michałowi Wnukowi, prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi, Bankowi Spółdzielczemu w Głogowie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze” - dodaje organizator.
Tuż przed wręczeniem nagród głos zabrał również starosta głogowski:
– Muszę się w tym momencie przyznać, że przez 10 lat trenowałem koszykówkę, więc moja obecność i wsparcie dla was nie są przypadkowe. Jak jednak widać po moim wzroście, zawodowo obrałem inną ścieżkę – zażartował Michał Wnuk.
Niespodzianką dla uczestników była obecność Weroniki Gaidy – reprezentantki Polski w koszykówce, obecnie zawodniczki Ślęzy Wrocław. Z wdziękiem wręczała nagrody i medale, a jej sportowa kariera może być wzorem dla młodych koszykarzy walczących dziś na parkiecie.
Ostatecznie zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie.
Klasyfikacja końcowa:
KD
To ma być głogowska afera koparkowa
Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?
pan
14:30, 2026-06-27
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
Ojoojj a co na to Kamilka???
Kotla
14:04, 2026-06-27
Toyotą wjechał do wykopu
Proszę osoby poszkodowane w wypadku o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIKK
14:00, 2026-06-27
Z sercem na Bulwarze Nadodrzańskim.
Tylko wpadać na bulwar.😏 Posrało Was, jedni chcą by przyjść a drudzy apelują by nie wychodzić w taki skwar z domu między godz. 10-17 jak nie ma potrzeby. Już byście mogli sobie darować te apele o przyjście na klepisko.
Mieszkaniec
12:58, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz