Służą poprzez przyjaźń. Uroczystość 33-lecia powstania Regionu Głogów Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. To największy region w Polsce.
Wyjątkowe święto naszych policjantów w głogowskim teatrze (7.06.). Jubileuszową galę otworzył Artur Klimczak, przewodniczący Regionu Głogów od 10 lat. Gośćmi są m.in. wiceprezydent IPA w Polsce Witold Drzażdżyński, Komendant Powiatowy Policji w Głogowie Grzegorz Niewiada, Zastępca Prezydenta Głogowa Piotr Poznański, Starosta Głogowski Michał Wnuk i Wicestarosta Jeremi Hołownia oraz delegacje sekcji IPA z Litwy, Holandii, Łotwy i Mołdawii.
::photoreport{"type":"see-button","item":"7342"}
IPA to Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów, największe na świecie, liczące prawie 400 tys. członków w 65 krajach. W Polsce skupia ok. 7 tysięcy osób w 17 grupach wojewódzkich. Grupa Regionalna Głogów liczy 266 policjantów, również z okolicznych miast, od Polkowic po Legnicę. To największy region w Polsce. Powstał jako jeden z pierwszych.
Motto IPA to Servo per amikeco, czyli służyć poprzez przyjaźń i to mówi wszystko o tej organizacji. To nie jest zawodowa organizacja typu Interpol. Nie łapiemy złodziei, odpoczywamy po tym, jak ich złapiemy
– mówi Robert Woźniak, jeden z założycieli Grupy Regionalnej w Głogowie i w całej Polsce.
Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień wieloletnim członkom Regionu Głogów oraz legitymacji nowym. Dla policjantów wystąpiła z koncertem Głogowska Rewia Graffiti.
(GH)
To ma być głogowska afera koparkowa
Czy ci dwoje byli w pracy? Jak weszlina teren budowy, do maszyny budowlanej. To że z siebie zrobili wariatów to ich sprawa, ale że są "radnymi" to powinni złożyć dymisje i nie ośmieszać mieszkańców Głogowa (swoją partię niech ośmieszają). I ciekawe czy PIP może tam coś wyjaśnić?
pan
14:30, 2026-06-27
Auto uszkodzone przez konar. Jest apel o remont dróg
Ojoojj a co na to Kamilka???
Kotla
14:04, 2026-06-27
Toyotą wjechał do wykopu
Proszę osoby poszkodowane w wypadku o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIKK
14:00, 2026-06-27
Z sercem na Bulwarze Nadodrzańskim.
Tylko wpadać na bulwar.😏 Posrało Was, jedni chcą by przyjść a drudzy apelują by nie wychodzić w taki skwar z domu między godz. 10-17 jak nie ma potrzeby. Już byście mogli sobie darować te apele o przyjście na klepisko.
Mieszkaniec
12:58, 2026-06-27
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz