Na boiskach Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie zrobiło się dziś gwarno, kolorowo i bardzo sportowo. Uczniowie klas 1–3 z sześciu głogowskich szkół rozpoczęli rywalizację w ramach 11. edycji Olimpiady Lekkoatletycznej.
[FOTORELACJANOWA]7436[/FOTORELACJANOWA].
Sportowe emocje, radość ze wspólnej zabawy i duch fair play – właśnie w takim klimacie rozpoczęła się dziś 11. Olimpiada Lekkoatletyczna, organizowana na terenie SP 6 w Głogowie. To wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz szkolnych imprez miasta. W tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele sześciu podstawówek.
Uroczystą inaugurację rozpoczęły przemówienia organizatorów i zaproszonych gości. Dyrektor SP 6 podkreśliła, jak ważne są tego typu inicjatywy w rozwoju dzieci:
– Olimpiada to wyjątkowe wydarzenie, które łączy dzieci z różnych szkół naszego miasta. To okazja, by sprawdzić swoje siły, zwinność i wytrwałość, ale przede wszystkim – by budować przyjaźnie, wzajemny szacunek i radość ze wspólnego działania. Każdy z was, kto dziś stanie na starcie, już jest zwycięzcą – powiedziała Anna Kubaczka.
Z entuzjazmem o wydarzeniu wypowiedziała się także wiceprezydent Głogowa:
– Życzę wam przede wszystkim dobrej zabawy, niezapomnianych chwil i zdrowej rywalizacji. Pamiętajcie, że już sam udział w dzisiejszej olimpiadzie czyni was zwycięzcami. Trzymam za was wszystkich kciuki – zaznaczyła Edyta Owczarek-Pręda.
Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na sportowe rozgrzewki. W rytmach energetycznej Zumby uczniowie przygotowali się do lekkoatletycznych konkurencji. Olimpiada w SP 6 to nie tylko zawody – to święto sportu, integracji i radości.
KD
Poseł Zubowski wszedł z kontrolą do ratusza
trojka zadymiarzy
andrzej
14:18, 2026-06-25
Poseł Zubowski wszedł z kontrolą do ratusza
Straszna trójca, strach się bać a dzieci jak to zobaczą to będą miały koszmary po nocach.
luz
13:48, 2026-06-25
Poseł Zubowski wszedł z kontrolą do ratusza
Pośle Zybowski bądź pan konsekwentny i skontroluj takie afery z udziałem KK
Ta
13:38, 2026-06-25
Alarm bombowy w Głogowie
*%#)!& ludzie się nudzą i szukają rozrywki a to może przynieść sporo nieszczęscia dla wszystkich.
Vlod88
11:08, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz