Zamknij

[FOTO] Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w Głogowie. Szopka pilnie strzeżona

Dorota Nyk Dorota Nyk 14:40, 25.12.2025 Aktualizacja: 13:20, 25.12.2025
Skomentuj

Rano świąteczne śniadanie, a przed świątecznym obiadem msza święta. Tak głogowianie najczęściej obchodzą święta Bożego Narodzenia. W pierwszym dniu świąt (25.12.) byliśmy na mszy o godz. 12.30 w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski na os. Kopernik.

Święta to tradycyjnie wypoczynek w gronie rodzinnym. Wiele osób nie zapomina jednak, że świętowanie jest związane z tradycją Kościoła. Po obfitym śniadaniu niektórzy wybrali się więc do kościoła, aby się pomodlić. 

[FOTORELACJANOWA][/FOTORELACJANOWA]

W święta odwiedzamy rodzinę i spędzamy wspólnie czas. Najważniejsze jest bycie ze sobą. Ale także kosztuje się wspaniałych potraw, na które nie można sobie pozwolić normalnie. No i cieszy się tą atmosferą rodzinną

- pani Izabela w skrócie opowiedziała, jak spędza ten pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Spotkaliśmy ją jak wraz z córką i synem jak zmierzali na mszę o godz. 12.30, do kościoła na Koperniku.

Jesteśmy po śniadanku świątecznym, przed obiadkiem świątecznym – teraz msza święta

- powiedziała pani Izabela. Tego dnia kościół NMP Królowej Polski był odświętnie ustrojony. W kaplicy jest także szopka bożonarodzeniowa, z prawdziwym siankiem. Pilnie strzeżona i zabezpieczona alarmem. 

Mszę odprawił proboszcz, ks. wicedziekan kanonik Witold Pietsch.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%