Zamknij

[FOTO] Napisał książkę o historii głogowskich cmentarzy

Mateusz Komperda Mateusz Komperda 07:10, 13.02.2026 Aktualizacja: 18:43, 12.02.2026
Skomentuj [FOTO] Napisał książkę o historii głogowskich cmentarzy

myglogow.pl

Tylko u nas!

W czwartkowy wieczór (12.02.) w budynku Neptuna odbyła się promocja najnowszej publikacji GROT – „Memento Mori” Damiana Szczepanowskiego.

Spotkanie przyciągnęło pasjonatów lokalnej historii, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Było okazją do promocji książki GROT.

 Memento mori to książka o cmentarzach głogowskich, jest w niej wiele nowych danych, map, dokumentów, które wypłynęły na światło dzienne

– mówił Dominik Jeton, współorganizator wydarzenia.

[FOTORELACJANOWA]8960[/FOTORELACJANOWA]

Publikacja Damiana Szczepanowskiego poświęcona jest głogowskim nekropoliom – obecnie mamy trzy, które znajdują się przy ul. Legnickiej, na Brzostowie i Krzepowie – choć dawniej cmentarzy w mieście było znacznie więcej.

Kiedyś przy każdym kościele był cmentarz i w kościele również. Przeglądając dokumentację archeologów, doszukano się aż 21 miejsc, gdzie chowano zmarłych

– wyliczał Szczepanowski.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

To szósta publikacja GROT, czwarta dofinansowana przez Gminę Miejską Głogów, powstała ku pamięci doktora Krzysztofa Czapli.

Potem uczestnicy mogli też zwiedzić schrony nr 416 i 417 i było formą lekcji historii w terenie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%