To była nietypowa sobota. W klasach I LO tętniło życie, uczniowie i nauczyciele zachęcali do wstąpienia w szeregi ogólniaka.
::photoreport{"type":"see-button","item":"9333"}
W I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie słychać było dziś rozmowy o zaletach szkoły i odgłosy eksperymentów. Tegoroczni ósmoklasiści licznie odwiedzili liceum, by zobaczyć szkołę „od środka” i sprawdzić, czy to właśnie tutaj będą kontynuować naukę.
– Poważnie myślę o uczeniu się w tej szkole, to oczywiste wariant dla osób, którzy myślą o dobrych studiach w przyszłości – mówi Martyna, jedna z kandydatek. Jak podkreśla, wybór liceum ogólnokształcącego to dla niej świadoma decyzja związana z dalszą edukacją.
Podobnego zdania jest dyrektor szkoły, który zaznacza, że stereotypy dotyczące „ogólniaka” są już nieaktualne.
– Ogólniak to jest szkoła dla osób, które wiedzą, że chcą studiować, czyli dla tych wszystkich, którzy w przyszłości chcą być studentami i nie chcą zakończyć swojej edukacji na poziomie szkoły średniej – tłumaczy Janusz Kosałka..
Jak dodaje, wybór takiej ścieżki to poważna decyzja. - To jest naprawdę wyzwanie, aby już w wieku 15 lat wiedzieć, że chce się swoją drogę edukacyjną prowadzić przez przynajmniej dziewięć lat – mówi dyrektor.
Jednym z elementów oferty szkoły są tzw. klasy akademickie.
– To jest dowolność wyboru rozszerzeń. To jest też planowanie swojej indywidualnej ścieżki rozwoju, tak aby dopasować ją do różnorodnych kierunków studiów, nieraz nawet do takiej ścieżki, która dopiero powstaje – wyjaśnia Janusz Kosałka.
W nadchodzącym roku szkolnym placówka planuje utworzenie pięciu klas, co oznacza około 150 miejsc dla nowych uczniów. Jak przyznaje dyrektor, zainteresowanie szkołą od lat pozostaje wysokie i niż demograficzny nie stanowi zagrożenia dla rekrutacji.
Dzień otwarty pokazał jednak, że I LO to nie tylko nauka w ławkach. Uczniowie i nauczyciele przygotowali liczne pokazy i prezentacje, które przyciągały uwagę odwiedzających.
Organizatorzy wydarzenia zachęcali młodzież do świadomego wyboru przyszłości. W zapowiedzi dnia otwartego podkreślano, że liceum jest miejscem dla osób „zdolnych, ambitnych, przedsiębiorczych i kreatywnych”, które chcą rozwijać swoje pasje i budować swoją drogę edukacyjną. Od przyszłych absolwentów szkoły zależy, czy taką szansę wykorzystają.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Zandberg w Głogowie ostro krytykuje rząd
Tuskowi niech to mówią.
Robotnik
14:28, 2026-04-11
Wodna bitwa w Przedmościu hitem TikToka
Tylko pozazdrościć i strażaków i sąsiadów
Super
12:26, 2026-04-11
Grochówka czeka już w kotle
Odblokujcie wyjazd z Głogowa
Dgl
12:02, 2026-04-11
Wodna bitwa w Przedmościu hitem TikToka
Błąd w haśle na płocie. Nie śpiocha tylko Smochami
wiki18-88
11:03, 2026-04-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz