Nowoczesne sale, bezpieczne warunki i uroczyste otwarcie z udziałem dzieci i gości – w Białołęce ruszyło przedszkole po kompleksowym remoncie.
To był ważny dzień dla mieszkańców gminy Pęcław. Po długim remoncie oficjalnie otwarto przedszkole, które teraz zapewni dzieciom nowoczesne i bezpieczne warunki do nauki i zabawy. W odnowionym budynku przygotowano trzy oddziały i sale dla blisko 70 najmłodszych.
Sama uroczystość miała wyjątkowy charakter. Nie zabrakło emocji i wzruszeń. Dzieci przygotowały program artystyczny. Były piosenki, występy i układy taneczne. Zaproszeni goście nagradzali młodych artystów gromkimi brawami. Na koniec przedszkolaki otrzymały także upominki.
::photoreport{"type":"see-button","item":"9399"}
Modernizacja obiektu była dużym wyzwaniem. Budynek jest stary i wymagał wielu zmian. Trzeba było dostosować go do aktualnych norm bezpieczeństwa. Wykonano m.in. nowe wyjście ewakuacyjne, poprawiono izolację i zamontowano nowoczesną wentylację.
– W 2024 roku, gdy kończyłem kadencję, ta część obiektu była jeszcze w trakcie remontu. Dziś widać, że została nie tylko dokończona, ale też przebudowana. Efekt robi ogromne wrażenie – podkreśla Artur Jurkowski, wicewojewoda dolnośląski.
Jak zaznacza wójt gminy Dorota Jewniewicz, droga do otwarcia nie była łatwa.
– Problemów było sporo. To stary budynek, który trzeba było dostosować do obowiązujących przepisów. Dziś jest bezpieczny i gotowy na przyjęcie dzieci – mówi.
W przedszkolu powstała także sala multimedialna. Całość inwestycji kosztowała około 640 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na ten cel środki z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Choć w całym kraju spada liczba dzieci, samorząd nie ma wątpliwości co do sensu tej inwestycji.
– Demografia jest wyzwaniem, ale w naszej gminie mamy tylko jedno przedszkole. To ważne miejsce, które musi funkcjonować – dodaje wójt.
Otwarcie placówki to nie tylko koniec remontu, ale przede wszystkim początek nowego etapu dla najmłodszych mieszkańców Białołęki.
NO16:44, 17.04.2026
A ILE TO JEST TYCH DZIECI W TYM PRZEDSZKOLU GMINNYM
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Głogów sprzeda działkę za 134 zł
idealny moment.... spadek religijności wśród młodych z 93% w 2010 do około 19-22% dziś. Niesamowite co za dzban
Łukasz
08:39, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Tak się kończy cwaniactwo ludzi, którzy prawojazdy znaleźli w czipsach. Dowalić mandat albo sprawa do sądu, bo jak się można zderzyć na moście przecież są ciągłe linie i ograniczenie prędkości. A do tego źle warunki panujace na drodze.
Marek
08:25, 2026-06-22
Poważny wypadek na Moście Tolerancji w Głogowie
Nie kumam...... jak można się czołówkę przyj....ć na moście? Ograniczenia, zła widoczność ja pi...e, Karać dożywotnim zakazem prowadzenia auta za patrzenie jak ślimok w telefon. Plaga i j....ć mandaty po pięć koła.
07:31, 2026-06-22
Wzruszające chwile przed głogowskim ratuszem
Bezbożniki.
K.
05:48, 2026-06-22