Najpierw uroczystości 3 maja pod pomnikiem, później święto strażaków, a na koniec wspólna zabawa. Mieszkańcy gminy Grębocice świętowali dziś podwójnie.
::photoreport{"type":"see-button","item":"9572"}
Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Zasłużonych w Walce o Niepodległość Ojczyzny, a następnie odprawiono mszę świętą w kościele pw. św. Marcina z Tours. Po południu wydarzenia przeniosły się do parku, gdzie odbył się uroczysty capstrzyk strażacki, będący centralnym punktem gminnych obchodów Dnia Strażaka.
W trakcie uroczystości nie zabrakło podniosłych przemówień. Jak podkreślał Daniel Czajkowski, prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grębocicach, służba strażaków ma dziś szczególne znaczenie:
– Straż pożarna, zarówno zawodowa jak i ochotnicza, od zawsze była symbolem poświęcenia, odwagi i bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. Jednak rola strażaków w dzisiejszym świecie nabiera jeszcze szerszego znaczenia” – mówił Daniel Czajkowski.
Zwracał też uwagę na rosnące wyzwania. – Współczesne zagrożenia są coraz bardziej złożone – od pożarów, przez wypadki drogowe, po katastrofy naturalne czy ekstremalne zjawiska pogodowe. W obliczu tych wyzwań strażacy stają się nie tylko ratownikami, ale jednym z fundamentów systemu bezpieczeństwa państwa – zaznaczył.
Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano znaczenie współpracy i wsparcia samorządu, które przekłada się bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa mieszkańców.
Podziękowania strażakom złożył wójt Roman Jabłoński, który zwracał się zarówno do rodzin strażaków.
– Dziękuję Wam za Waszą pracę, za Wasze oddanie, za poświęcenie. Dzisiejszy strażak to fachowiec – sprzęt, jakim dysponuje, i wyzwania, przed jakimi staje, wymagają dużej wiedzy i umiejętności. Dziękuję rodzinom strażaków, bo niejednokrotnie, kiedy oni wyjeżdżają, ich bliscy zostają sami. Dzięki Wam możemy spać spokojnie, wiedząc, że zawsze znajdą się ludzie gotowi nieść pomoc – powiedział wójt gminy Grębocice.
Jednym z ważniejszych momentów wydarzenia było wręczenie odznaczeń. Odznaką „Wzorowy Strażak” uhonorowani zostali Jarosław Wiertalak oraz Patryk Borowy.
Po części oficjalnej przyszedł czas na muzykę i wspólną zabawę. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły i artyści.
Wśród wykonawców, przy których bawili się i nadal bawią mieszkańcy, znaleźli się: zespoły Polne Maki, Echo, Konsonans, sekcja wokalna Czeladka, a także Orkiestra Dęta OSP Grębocice z mażoretkami. Wieczór należy do zespołu Live Band, który rozkręca parkową potańcówkę.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
a po kolejnej ulewie musicie do podziwiania tego dziela kajaki z kpo tam wprowadzic
zzz
13:24, 2026-06-28
[WIDEO] Miasto bierze się za fosę
uwazajcie bo gdzies kiedys musialy zniknac papiery z archiwum sadowego i zniknely w noc sylwestrowa jakie bylo moje zdziwienie kiedy rankiem 1 stycznia moj pies w towarzystwie milicjanta wyszwdl z podziemi i miliccjant jednym slowem powiedzial mi co mam zrobic papier w pysku mial moj pies ale milicjant mu zabral czyje to byly papiery po latach chyba powinnismy wiedziec ale sad i prokuratura przez wiele miesiecy pracowali nocami
ja
13:16, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
a jaki koszt jest tych najlepszych ktos wie
KINIA
11:48, 2026-06-28
[FOTO] 30 najlepszych grafficiarzy zmienia przejście
HUZ SIE ZACZELO 30 NAJLEPSZYCH A NASI NIE UMIELIBY NAMALOWAC RATUSZA CZY KOLEGIATY, KPINY Z NAS Z MIESZKANCOW BO DLA KASTY WSZYSTKO CO Z ZEWNATRZ TO JEST DOBRE A NASZE ZLE
BOBASEK
11:47, 2026-06-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz