Dzieje się

Zamknij

[WIDEO] Rycerze, tańce i średniowieczny jarmark. Noc Muzeów w Głogowie

Mateusz Król Mateusz Król 18:00, 15.05.2026 Aktualizacja: 12:11, 15.05.2026
Skomentuj [WIDEO] Rycerze, tańce i średniowieczny jarmark. Noc Muzeów w Głogowie

Pokazy walk rycerskich, warsztaty dawnych rzemiosł, bicie monet i nocne zwiedzanie wieży zamkowej – tak zapowiada się tegoroczna Europejska Noc Muzeów w Głogowie. Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało wydarzenie w średniowiecznym klimacie.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie ponownie zaprasza mieszkańców na Europejską Noc Muzeów. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w sobotę i będzie utrzymane w średniowiecznym klimacie. Atrakcje rozpoczną się o godzinie 16:00 i potrwają do północy.

– Tradycyjnie w połowie maja spotykamy się na Europejskiej Nocy Muzeów. To wydarzenie organizujemy już od wielu lat. Od godziny 16:00 otwieramy bramy muzeum i świętujemy aż do północy – mówi Maciej Iżycki z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie średniowieczny jarmark. Na dziedzińcu muzeum pojawią się wojowie, rzemieślnicy i rekonstruktorzy. Organizatorzy przygotowali pokazy walk rycerskich, warsztaty tkackie, jubilerskie i garncarskie. Będzie można również zobaczyć, jak dawniej wybijano monety.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

W programie znalazły się także pokazy i warsztaty tańca dawnego. Nie zabraknie średniowiecznych zabaw i konkursów dla odwiedzających.

– Staramy się, by każdego roku pojawiał się inny motyw przewodni. Tym razem pozostajemy w klimatach średniowiecznych. Będą pokazy wojów, warsztaty dawnych rzemiosł i nauka tańców średniowiecznych. Atrakcji będzie naprawdę sporo – podkreśla Maciej Iżycki.

Dużym zainteresowaniem co roku cieszy się także wieża zamkowa. To właśnie tam ustawiają się najdłuższe kolejki.

::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/cRL27m6ZaNM"}

– Największym zainteresowaniem cieszy się zamkowa wieża. To trochę nas zaskakuje, bo można ją odwiedzać od wiosny do jesieni. Jednak właśnie podczas Nocy Muzeów mieszkańcy najchętniej chcą na nią wejść – dodaje przedstawiciel muzeum.

Wieża zamkowa będzie dostępna dla zwiedzających od godziny 16:00 do 21:30. Ostatnie wejście zaplanowano na 21:00.

::news{"type":"see-also","item":"185909"}

Podczas wydarzenia będzie można zwiedzić także wystawy poświęcone historii Głogowa, średniowiecznym zabytkom oraz ekspozycje związane z dawnymi mieszkańcami miasta. Organizatorzy podkreślają, że Noc Muzeów od lat przyciąga tłumy głogowian i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w mieście.

 
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%