Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Głogowie ma się z czego cieszyć i czym chwalić. Znalazła się w krajowej czołówce. Są wyniki Rankingu Perspektyw 2026.
Opublikowano wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2026 – jednego z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych zestawień uczelni w Polsce. Ranking przygotowuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy, oceniając szkoły wyższe m.in. pod względem jakości kształcenia, potencjału naukowego, współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz sytuacji absolwentów na rynku pracy.
PANS w Głogowie została bardzo dobrze oceniona i jest w nim na bardzo wysokim miejscu w kategorii uczelni zawodowych w tym rankingu.
Głogowska uczelnia uplasowała się na 14 miejscu w klasyfikacji państwowych uczelni zawodowych i na 25 miejscu w Polsce w rankingu obejmującym uczelnie zawodowe (a jest ich 242 sklasyfikowane w rankingu). Jest najwyżej w rankingu spośród uczelni tego typu w całym naszym regionie.
Dla porównania – Collegium Witelona z Legnicy jest na 29 miejscu w rankingu uczelni zawodowych, Akademia Nauk Stosowanych w Lesznie na 35.
Wysoka lokata w zestawieniu ogólnokrajowym to bezpośredni rezultat zaangażowania całego środowiska akademickiego Uczelni, której celem jest, by każdy absolwent zdobył dobrze płatna pracę, swobodnie poruszał się w nowym środowisku i otoczeniu zawodowym pełnym wartości
- przekazała Anna Włodarczyk z PANS.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Ależ otwarcie sezonu! Na basenie padnie rekord?
Tysiące osób??no to jakaś masakra człowiek na człowieku😮🔥
Taaa
14:40, 2026-06-26
Rusza budowa czwartego skrzydła hospicjum
Hospicjum tylko glogowskie z nazwy bo jest po prostu panstwowe jak niby szpital i musi przyjmowac kto sie zglosi a po co ladowac kase w swoje hospicjum skoro kghm zadbal o to by mieli u nas
jo
14:19, 2026-06-26
Rusza budowa czwartego skrzydła hospicjum
A POLKOWICE jak zwykle 500 tysiakow i już są po problemie miejsca zagwarantowane
BOBASEK
14:14, 2026-06-26
Głogów rozdaje kaski uczniom. To nagroda za kartę
Brawo Panie Prezydencie za tę akcję będzie bezpiecznie😀👌
Jendrek 53
13:30, 2026-06-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz