Zamknij

Pikniki charytatywny dla Antosia Lewickiego

14:05, 06.10.2020 Marta Wróblewska Aktualizacja: 20:51, 06.10.2020
Skomentuj

Chłopiec ma nieodwracalną chorobę zaniku mięśni. Na ten typ choroby nie ma leku. Rodzina szuka pomocy dla czterolatka. Wkrótce odbędzie się piknik charytatywny z pomocą dla chorego Antosia Lewickiego.

Rodzice byli wstrząśnięci, gdy usłyszeli diagnozę, jaką jest dystrofia mięśniowa Duchenne`a. Chłopiec miał wtedy zaledwie dwa miesiące. Na początku choroby Barbara Lewicka (33 l.) wraz z mężem Łukaszem Lewickim (36 l.) czuli żal do siebie, bo obawiali się, że to oni przekazali genetycznie chorobę swojemu dziecku. Okazało się jednak, że oni są zdrowi, a dystrofia mięśniowa u ich dziecka pojawiła się samoczynnie. Dziś rodzice Antka walczą o jego zdrowie i zbierają fundusze na jego leczenie.

Doskonałą okazją, aby wesprzeć rodzinę Lewickich będzie piknik charytatywny organizowany na terenie pensjonatu "Pod kasztanami" przy ul. Sikorskiego. To w piątek (23.10.) o godz. 15. Przygotowanych wiele atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Będzie kiermasz, a także licytacja voucherów. jednym z nich jest trening z mistrzem świat w kickboxingu Maciejem Domińczakiem.

- Często angażuję się w akcje charytatywne. Oczywiście robię to, kiedy mój czas mi na to pozwala, bo nie ma co ukrywać, ale jestem bardzo zapracowany. Co da taki trening? Na pewno sporą dawkę endorfin! A oprócz tego osoba, która wygra licytację, poczuje na własnej skórze, co to jest trening sportów walki. Nie będzie lekko, ale na pewno będzie przyjemnie - zachęca Domińczak do licytacji jego vouchera.

Podczas spotkania będzie też prowadzona kwesta do puszek z pomocą dla chłopca. Dla tych, którym termin spotkania nie odpowiada, a chcą wesprzeć chłopca, podajemy konto fundacji Zdążyć z pomocą: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 31322 Lewicki Antoni, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Antoś ma również założoną stronę pt. "Antoś i jego walka z DMD" i jest poświęcona jego chorobie www.facebook.com/AntosLewicki. Tam również można kontaktować się z Barbarą Lewicką, aby dołożyć swoją cegiełkę w ratowaniu chłopca.
RED

(Marta Wróblewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%