W Sejmie powstał Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Funkcjonowania KGHM Polska Miedź S.A.
A jego pracom przewodniczy poseł Łukasz Horbatowski. Wiceprzewodniczącymi zespołu zostali: Iwona Krawczyk, Robert Jagła, Marek Chmielewski, Przemysław Witek oraz Anna Sobolak.
Parlamentarny Zespół ds. Rozwoju i Funkcjonowania KGHM Polska Miedź S.A. powstał po to, aby wspierać rozwój Polskiej Miedzi i całego Zagłębia Miedziowego.
W sposób konkretny, systemowy i długofalowy
– mówi poseł Horbatowski.
Warto zacząć od tego, że mamy już za sobą bardzo ważny sukces: obniżenie podatku miedziowego. To była jedna z kluczowych obietnic wyborczych, którą udało się dowieźć. Dzięki tej decyzji w KGHM i w naszym regionie zostaje około 10 miliardów złotych na inwestycje. To nie jest abstrakcyjna kwota, ale realne środki na rozwój, bezpieczeństwo i przyszłość Polskiej Miedzi
– dodaje.
Przedstawia też konkretne kierunki tego rozwoju, w tym planowane nowe szyby w gminach Grębocice, Gaworzyce i Żukowice.
To inwestycje o ogromnym znaczeniu nie tylko dla samej spółki, ale także dla mieszkańców, lokalnych samorządów i całej gospodarki Zagłębia Miedziowego. Właśnie dlatego powołaliśmy zespół parlamentarny – aby wspierać te procesy, pilnować ich strategicznego znaczenia i tworzyć jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju KGHM
– zaznacza, że KGHM to nasze wspólne dobro, jeden z filarów polskiej gospodarki, ogromny pracodawca i spółka o strategicznym znaczeniu dla państwa.
Ale to także firma, która każdego dnia mierzy się z bardzo konkretnymi wyzwaniami: inwestycyjnymi, technologicznymi, energetycznymi, środowiskowymi i organizacyjnymi
– kontynuuje poseł.
Nie ukrywa, że myśl o powołaniu zespołu pojawiła się po wizycie w Zakładach Górniczych Polkowice-Sieroszowice.
Zjazd pod ziemię i rozmowy z ludźmi KGHM po raz kolejny pokazały nam skalę odpowiedzialności, jaka spoczywa na parlamentarzystach z naszego regionu. Stabilizacja to dziś za mało. Jeśli chcemy, aby spółka nadal się rozwijała, potrzebne są nowe inwestycje, nowoczesne rozwiązania, bezpieczne warunki pracy i stabilne otoczenie prawne. Zespół ma właśnie temu służyć. Chcemy skrócić drogę między tymi, którzy na co dzień znają problemy spółki, a miejscem, w którym zapadają decyzje ustawowe i systemowe
– dodaje Horbatowski.
Jako przewodniczący zespołu będę zabiegał o to, aby prace miały charakter konkretny i merytoryczny. Będziemy rozmawiać o inwestycjach, bezpieczeństwie pracy, cyfryzacji, automatyzacji, kosztach funkcjonowania spółki, stabilności regulacyjnej i wszystkich rozwiązaniach, które mogą pomóc KGHM w dalszym rozwoju. Obniżony podatek miedziowy i miliardy pozostające na inwestycje w regionie pokazują, że konsekwentna praca przynosi efekty. Teraz naszym zadaniem jest pilnować, aby ten impuls rozwojowy został dobrze wykorzystany
– mówi.
Maryla15:31, 30.04.2026
Następny znawca od siedmiu boleści,,,,, Zaraz to sprywatyzują zostanie jeszcze rok do chapania sianka. i oczywiście wciskanie swoich. Kghm sam się obroni i nie potrzebuje boków na doradztwo. Powołanie zespołu jest dla spółki nadużycie i nikomu to nie służy, Będą rozmawiać....o tematach znanych i przerabianych. Od tych tematów są służby BHP, społeczni inspektorzy i oczywiście kierownicy wydziałów którzy widzą problemy i rozwiązania oddolnie. Więc przestańcie mieszać ludziom w głowach. Powołajcie sobie zespół do ratowania szpitali i placówek medycznych które zamykacie i do których nie ma słów z jakim dziadostwem mamy do czynienia
Zdzich16:43, 30.04.2026
To, że się mieszka w Zagłębiu Miedziowym i nie przepracowało się nawet jednego dnia w KGHM nie uprawnia jeszcze do przypisywania sobie bycia fachowcem w branży góniczo-hutniczej
Jako17:07, 30.04.2026
CO za *%#)!& z tego Horb....a taki miły uczciwy miał być a już zaczyna dopychanko do korytka....drugi dudkowiak....a panie horbat po co prezesi dyrektorzy w KGHM ? Myśli Pan że pan coś tu wniesie ? KGHM istnieje ponad 60 lat i bez pana sobie poradzi następne 60...ważne żeby tacy jak wy się nie wp...
Jjo17:10, 30.04.2026
Kolejny pseudo expert od KGHM u...zaraz po krasnalu dudku...a te 10mld to przez ile lat zostanie w KGHM ? Chyba przez dziesięciolecia.....
Iiu17:14, 30.04.2026
I po to się idzie do polityki....wymyślę sobie organizacje....zatrudnienie w KGHM...pensja...zyski...i wielotysięczne odprawy ...
Rafał 17:42, 30.04.2026
Bezczelnie śmieją się ludziom w twarz,kombinatorzy,ale wśród pracowników KGHM miał duże poparcie dla koryta plus
Tubylec21:06, 30.04.2026
Nie Drugiemu Żelaznemu Mostu . My mieszkańcy. Nie Damy Się
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
[FOTO] Głogów ma Rekord Polski!
I po co to, zamulać i zapychać i tak brudną rzekę, rzeka plus wianki = gnojówka
Nowy...
20:52, 2026-06-21
[FOTO] Głogów ma Rekord Polski!
jezeli jest rekord glupoty to zostal pobity
jo
20:48, 2026-06-21
[FOTO] Głogów ma Rekord Polski!
Myglogow ustanowiło rekord Polski wrzucając na stronę tyle reklam jednocześnie
Michał
20:47, 2026-06-21
Ślub na tafli jeziora. Weselisko jakich mało!
Para młoda ? Buuhaha
Wuj
20:34, 2026-06-21