Zamknij

Cała Playa jest dla was

11:22, 04.06.2021 Jakub Grzywaczyk Aktualizacja: 11:22, 04.06.2021
Skomentuj

Playa del Fuego staje się miejscem stworzonym do wypoczynku i rozrywki w Głogowie. Można tu posiedzieć w uroczych okolicznościach przyrody, na świeżym powietrzu, z widokiem na Odrę. Ze znajomymi, z dziećmi, a także w samotności.

Playa roztacza się zaraz za różowym mostem. Gdy jedziemy w kierunku Leszna, mamy ją po prawej stronie. Można tu dojść spacerkiem od strony Bulwaru Nadodrzańskiego, można także dojechać samochodem. W dzień jest bajecznie kolorowo, bo jest tu nowy plac zabaw i dmuchańce dla dzieci oraz świeża zielona trawa. Wieczorami cała Playa jest w świecących girlandach. Pięknie to wygląda z daleka, a z bliska to miejsce jest bardzo urokliwe i aż chce się tu spędzić czas nad Odrą.

Wsłuchaliśmy się w potrzeby głogowian i stworzyliśmy enklawę rozrywki i wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zapraszamy do nas całe rodziny - mówi właściciel Grzegorz Preussner, który od wielu miesięcy realizuje swój wyjątkowy pomysł na to miejsce. Playa funkcjonowała już w zeszłym roku, ale w tym zmiany są niesamowite. Cały teren zrewitalizowano i przebudowano. Praktycznie na nowo zorganizowano to miejsce, bo część terenu utwardzono kostką, a na części są nowe trawniki. Są leżaki do wypoczynku, a także stoliki pod parasolami.

Postawiono nowy bar, jest toaleta z dostępem do wody. A najważniejsze miejsce to scena, na której będą się odbywały koncerty. - Czekamy na poprawę pogody. Liczymy, że jak tylko wzrosną temperatury, co ma się wkrótce wydarzyć, głogowianie nas będą tłumnie odwiedzali - mówi Klaudia Pihowicz, właścicielka wytwórni lodów rzemieślniczych "Smakloda". Razem z innymi organizatorami tego miejsca zaprasza na wypoczynek na plażowanie, na leżaki, na zabawy dla dzieci, a także na wieczorne koncerty i imprezy. Plan jest taki, że w weekendy na scenie będą występowały zespoły na żywo.

Każdy ma tu znaleźć coś dla siebie. Jest odrębna strefa do zabaw dla dzieci. Zbudowano kolorowy plac zabaw, jest wydzielony teren na dmuchańce, sala gier i plaża z piaskiem dla maluchów. Swój punkt otworzył tu Smakloda, która oferuje wyśmienite słodkie przysmaki, nie tylko lody, ale i gofry czy napoje, ale w tym sezonie zadebiutuje lodami o smaku Playa. Także stanie food truck Fabryka Frytek, która oferuje frytki z batatów, karbowane, belgijskie, cienkie, łódeczki oraz chipsy, rybę i nugetsy. Takich pyszności jeszcze w Głogowie nie było. Dla głodnych fanów pizzy z Fuego, oczywiście będzie także ta uwielbiana przez nich pizza przywożona z baru na Starym Mieście na rowerze. Playa w pogodne dni weekendowe będzie czynna od 12, a w tygodniu od 15. Szykują się niespodzianki.

(Jakub Grzywaczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%