Stawka tego środowego (16.02.) meczu była wysoka - to awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ale przeciwnik wymagający. Do Głogowa przyjechała rewelacja tego sezonu Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Drużyna prowadzona przez Bartosza Jureckiego w PGNiG Superlidze zajmuje miejsce w czołówce - dokładnie 4. pozycję ustępując jedynie takim tuzom jak Azoty Puławy, Wisła Płock i Vive Kielce. W ich szeregach byli zawodnicy Chrobrego, czyli Adam Babicz i Kamil Sadowski.
Szczypiorniści KS SPR Chrobrego Głogów mogli mieć jednak podstawy do tego, że na swoim parkiecie są w stanie pokonać wyżej notowaną ekipę. Niech świadczą o tym ostatnie wygrane w lidze kolejno z Gwardią Opole oraz Górnikiem Zabrze.
To było zacięte pucharowe starcie, od samego początku - przy stanie 8:7 na swoim koncie cztery bramki miał już przebojowy rozgrywający Paweł Paterek. W 20. minucie głogowianie wyszli na trzy bramki przewagi (13:10). Pod koniec pierwszej połowy emocji nie brakowało. Było za to dużo nonszalancji w obronie obu zespołów - do szatni w lepszych humorach schodzili gospodarze prowadząc 18:16.
Swoją szansę w tym meczu dostał wychowanek Chrobrego bramkarz Borys Klupś. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami za co został nagrodzony przez kibiców brawami. Warto podkreślić, że to tegoroczny debiutant.
Po zmianie stron rywale wyszli na prowadzenie - w 34. minucie, po celnym rzucie Filipa Surosza, było 19:21. W 55. minucie Chrobry musiał radzić sobie w osłabieniu, bo dwie minuty kary dostał Dawid Krzywicki. W tym czasie Piotrkowianin dorzucił kolejne bramki - 28:32. Trener Witalij Nat poprosił o czas, ale czy był w stanie coś jeszcze zmienić w tym meczu? Nie był. Głogowianie przegrali ostatecznie 33:34 odpadając z Pucharu Polski.
RED
Zderzenie samochodu z koniem pod Radwanicami
To jechał *%#)!& nie widzieć koni na tym zakręcie powinien jechać 30 no może 40 to idzie zahamować prawie w miejscu a konikowi aż płuca wyrwało
Dorsz57@o2pl
22:48, 2026-05-06
[FOTO] Naprawiają drogi po powodzi
Widok wyrazu twarzy pracownika bezcenny ( to token tu mi?😁) wójt a tam bedzie rondo i rododendrony 😉
Mem
22:27, 2026-05-06
Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla miejscowości Głogów
Ten alert to ten co wypisuje takie durnoty lepiej niech nic nie posze
Gigant
21:06, 2026-05-06
Blaszany płot wkrótce zniknie. Ale tylko za zielenią
Mam jeszcze pomysł wokół wielkiej dziury zrobić rondo
Zbych
21:05, 2026-05-06
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz