Piłkarskie mistrzostwa Europy w Sławie dla dzieci. Pokopać piłkę przyjechali uczniowie z Niemiec

06:13, 08.06.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 06:14, 08.06.2019

Na boiskach Orlik w Sławie odbył się turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły dzieci klas 4-6 szkół podstawowych z terenu całej gminy oraz zaproszeni uczniowie z Drezna oraz Luckau (Niemcy). Zawody zawsze odbywają się zgodnie z zasadami fair-play i rozgrywane są w przyjaznej atmosferze. Po raz dziewiąty, po odegraniu hymnów, wypuszczane zostały też gołębie pocztowe.

Turniej uświetnił występ dzieci szkoły tańca Oskar. Dzieci korzystały z wielu konkurencji sportowych przygotowanych przez ratowników Ratownictwa Wodnego Sława. W kategorii klas szóstych wygrała SP z Ciosańca - 2. miejsce miała klasa 6A a 3. miejsce klasa 6C - obie z SP w Sławie. W klasach piątych pierwsza była 5C, druga 5B (SP Sława) a trzecie SP Ciosaniec. W kat. klas szóstych zwyciężyli zawodnicy z Drezna przed uczniami z Luckau i 4C z SP Sława. Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali okazjonalnymi medalami. Rada rodziców poczęstowała okazjonalnym tortem w kształcie piłki.