Machaj bohaterem Chrobrego. Wisła na kolanach [ZDJĘCIA]

08:49, 27.08.2022 strony Aktualizacja: 08:49, 27.08.2022

Pierwszy gwizdek sędziego. Piłkarze Chrobrego Głogów ruszyli do ataków. Mieli swoje okazje. Ale ich nie wykorzystali. To się zemściło. Była 6. minuta mecz, kiedy Wisła Kraków objęła prowadzenie po golu Rodado. Wypełniony po brzegi stadion zaczął skandować i wspierać pomarańczowo-czarnych. Nadzieje odżyły w 19. minucie, gdy sędzia z boiska wyrzucił Fernandeza (dostał czerwoną kartkę).

Po przerwie grający w przewadze Chrobry naciskał na Wisłę. Ale z akcji, ale ze stałych fragmentów gry nic nie wchodziło do siatki. Zmusił jednak rywali do błędów i stąd dwa karne. Ich wykonawcą Mateusz Machaj - gol i gol. Chrobry pokonał Wisłę 2:1. To historyczny wynik dla głogowian.

Chrobry: Dybowski - Tupaj (46 Hanc), Michalec (46 Górski), Bougaidis (90 Praznovsky), Bogusz, Mandrysz, Mucha, Bochnak, Steblecki (62 Machaj), Kusztal (82 Wojtyra), Wolsztyński.