Zamknij

Świetne wyniki Blanki Skiby i Bartka Lange

16:09, 04.10.2022 strony Aktualizacja: 16:09, 04.10.2022
Skomentuj

Bardzo dobra postawa Blanki Skiby i Bartka Lange, którzy w reprezentacji dolnośląskiej podczas finałów "Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich" w Warszawie uplasowali się na czołowych miejscach.

- Blanka zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m - 8,68 s oraz wyskakała rekord życiowy w skoku w dal 3,97 m, co łącznie dało jej 7. miejsce na 156 uczestniczek w tym dwuboju. Bartek wygrał bieg sprinterski na 60 m - 9,08 s i uzyskał rekord życiowy w skoku wzwyż 130 cm co dało mu 1. miejsce w dwuboju - mówi nam trener Piasta Tadeusz Karpowicz.

- Głównym założeniem organizacji Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich było zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem sportu, propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia i rozwój predyspozycji sportowych w kierunku lekkiej atletyki - dodaje.

Finaliści, dokładnie 576 osób, zostali wyłonieni w szesnastu zawodach eliminacyjnych, które we wrześniu odbyły się we wszystkich województwach w których brało udział ponad 10 tyś. uczestników.  - Dzięki temu wybrano reprezentacje szesnastu regionów, które w  Warszawie walczyło o zwycięstwo w całym cyklu. Młodzież miała okazję poznać wielkie gwiazdy polskiej lekkiej atletyki. Na obiektach AWF pojawiły się także  mistrzowie olimpijscy - Dawid Tomala, Tomasz Majewski i Wojciech Nowicki - zaznacza.
RED

(strony)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%