Ryk silników na Górkowie. Ponad 200 zawodników na starcie mistrzostw Polski zachodniej

16:23, 29.06.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 16:23, 29.06.2019

Na torze motocrossowym na Górkowie rozegrano pierwsze wyścigi 4. rundy Mistrzostw Polski Zachodniej. W kategorii MX 65 wygrał Filip Seniuk z Ostrowskiego Klubu Motocrossowego. Na 6. miejscu znalazł się Piotr Dembowy z Automobilklubu Głogów.

W kat. MX 85 najlepszy był Kacper Stokowski z Motoklubu Oborniki. Tuż za podium znalazło się dwóch zawodników z Gaworzyc - 5. miejsce dla Piotra Musielaka i 6. miejsce dla Gabriela Glinki.

Klasa MX junior - tam rywalizacja była bardzo zacięta, a kibiców ucieszył Damian Azmin z naszego Automobilklubu. Na tym nie koniec sukces, bo wysokie 7. miejsce zajął jeszcze Mateusz Kubicz. Bartłomiej Jurkiewicz zawody zakończył na 10. miejscu. Obaj Automobilklub.

Na starcie kobiet stanęło ledwie siedem zawodniczek - najlepsza okazała się Anna Oleśniewicz z WKM Wschowa, na 5. miejscu była Daria Jania z Moto Klubu z Gaworzyc a 7. miejsce przypadło Monice Kołodziej - też z Gaworzyc.

Dwa wyścigi rozegrano w klasie MX masters. W klasyfikacji generalnej zawodów triumfował Dariusz Przybysz z Dobromilu wyprzedzając Sebastiana Kałużnego z Gaworzyc. Najlepszy z głogowian był Piotr Husar - zajął. 5. miejsce. Na 8. miejscu rywalizację zakończył Mirosław Husar, na 11. miejscu Tomasz Kupaj. U amatorów mocnego nie było na Tomasza Smolińskiego.