Ponownie bez punktów

14:01, 16.02.2024 . Aktualizacja: 14:04, 16.02.2024

Nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa z rzędu. KGHM SPS Chrobry Głogów uległ na własnym parkiecie BBTS-owi Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 20:25, 23:25), choć trzeba przyznać, że nasi walczyli.

Po ubiegłotygodniowej wygranej z PSG Siedlce pojawiła się nadzieja, że może w końcu głogowianie w kolejnych meczach zagrają lepiej, a przede wszystkim skuteczniej. Tym razem jednak przeciwnik był znacznie mocniejszy (3. miejsce w tabeli) i o wielki optymizm było dość trudno.

Początek pierwszej odsłony był w miarę wyrównany. Chrobry objął prowadzenie 3:1, ale goście zdołali szybko wyrównać 3:3. Za chwilę nasi odskoczyli na 6:4, ale sytuacja się powtórzyła. Do połowy seta oba zespoły punktowały na przemian, ale przy stanie 13:13, to ekipa z Bielska wypracowała przewagę dwóch „oczek". Później różnica powoli rosła, a gdy na tablicy pojawił się wynik 21:16, było już prawie pewne, że set padnie łupem bielszczan. Ostatecznie skończyło się 25:22.

Od początku drugiej partii do ataku ruszyli przyjezdni, a największą trudność sprawiał głogowianom odbiór zagrywki Wojciecha Szweda. Na efekty nie trzeba było długo czekać i zrobiło 5:1. W sumie drugi set toczył się bez większej historii. Goście systematycznie powiększali i utrzymywali wysoką przewagę (13:3, 15:7) i dopiero w końcówce Chrobry odrobił kilka punktów, ulegając 20:25.

Najbardziej zacięta była trzecia partia. Po wyrównanym początku głogowianie przegrywali 4:6, ale następnie zdobyli trzy punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:6. Później było jeszcze lepiej. Chrobry znacznie poprawił blok, dobrze działała również zagrywka, co przełożyło się na wynik. Nasza ekipa wygrywała 12:9. Niestety, w miarę upływu czasu goście ponownie łapali swój rytm i nie tylko odrobili straty, ale objęli prowadzenie 17:15. Gospodarze jeszcze raz poderwali się do ataku i na tablicy znów pojawił się korzystny wynik 21:19, a później 22:20. Jednak przy stanie 23:23, najpierw na zagrywce pomylił się Filip Balasz, a następnie błąd w ataku popełnił Paweł Gryc i to goście wygrali seta 25:23, i cały mecz 3:0.

W następnej kolejce Chrobry zmierzy się na wyjeździe z BKS-em Będzin.