GKS Tychy będzie pierwszym wyjazdowym przeciwnikiem Chrobrego w tym roku.
Ten mecz Betclic 1. Ligi już dziś (23.02.) o godz. 12. Chrobry Głogów o punkty powalczy na wyjeździe z GKS-em Tychy. W poprzedniej kolejce głogowianie bezbramkowo zremisowali u siebie z Wisłą Płock. Teraz zagrają na pięknym i nowoczesnym stadionie. GKS Tychy zajmuje 12. miejsce w tabeli – ma 23 punkty.
Zimą w klubie z Tychów nie doszło do wielu zmian kadrowych, bo pozyskano trzech graczy. Ale jednego z nich tuż przed meczem z Chrobrym, bo 17 lutego ogłoszono podpisanie kontraktu z Noelem Niemannem z drugiej ligi tureckiej (Iğdır FK) i z występami w niemieckiej 2. Bundeslidze w CV.
Jedynym zawodnikiem mającym w swoim CV oba kluby jest Bartosz Biel. Obecny pomocnik Pomarańczowo-Czarnych w Tychach spędził dwa sezony. W latach 2020-2022 rozegrał 65 spotkań, w których zdobył 9 goli.
Sierpniowy mecz z GKS-em zakończył się wynikiem 0:0 i był to siódmy remis w historii obustronnych starć. Korzystniejszy bilans ma Chrobry, który pokonał tyszan już 11-krotnie - po raz ostatni w marcu ubiegłego roku, kiedy to dzięki bramkom Szymona Bartlewicza i Roberta Mandrysza wygrał na stadionie w Tychach 2:1.
(MK)
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz