Ogromny sukces reprezentacji Dolnego Śląska podczas finałów ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla Każdego”, w którym udział wzięli głogowianie – a wypadli rewelacyjnie przyczyniając się do zwycięstwa medalowego.
Rekord Dolnego Śląska w kategorii U-16 uzyskał bezkonkurencyjny Gustaw Dziełakowski w biegu na 110 m przez płotki z wynikiem 14,73 s.
– Wytrzymał presję faworyta, świetnie wykorzystał warunki i pozostawił rywali daleko za sobą – ocenia Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów.
Największą niespodziankę ufundowała Laila Lechwar – również zdobyła złoty medal oraz wyróżnienie wygrywając konkurs skoku wzwyż z wynikiem 157 cm (kat. U-14) – będąc w młodszym roczniku tej kategorii.
– Oboje to bardzo utalentowani młodzi lekkoatleci, z ogromnym potencjałem, predyspozycjami i minimalnym nakładem pracy treningowej – dodaje Karpowicz, że są bardzo odporni psychicznie. – I świetnie realizują założenia i uwagi trenera – cieszy się. Przytaczając, że nasi medaliści z Głogowa mają wielką karierę przed sobą. – Mogą z powodzeniem nawiązać do głogowskich mistrzów Polski w skokach Grzegorza Marciniszyna , Pawła Kruhlika oraz płotkarza Amadou Diallo – kończy Karpowicz.
(MK)
Jak poszło ósmoklasistom z Głogowa?
paniom od angielskiego z sp7 dziekujemy i zyczymy duzo zdrowia a Szymkowi gratulujemy 100 procent to jest cos
uno
20:30, 2025-07-07
32-latek uprawiał konopie w mieszkaniu
od razu czujemy się bezpieczniejsi! Gdzie są ci policjanci, gdy mąż katuje żonę i dzieci?
mariola
17:46, 2025-07-07
Jak poszło ósmoklasistom z Głogowa?
a dzieciak z 7 ma 100 procent z angielskiego i kilku z nich 98 z angielskiego podobnie jest z matematyka w 7 tez prawie wszuscyn okolo 80 procentm ktos to sprawdzil
no
14:56, 2025-07-07
Jubilat w Głogowie coraz bliżej otwarcia
A gdzie obok przystanek autobusowy KM dla osób, które nie mają swojego środka transportu i są osobami z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Jak mają się dostać do Miejskiego Centrum Integracji, przecież to również dla nich ma być rehabilitacja. A tyle prezydent mówił o osobach z niepełnosprawnością, że trzeba im pomóc. Jak zwykle slogany. No chyba żeby ktoś z rodziny prezydenta lub radnych miasta mieli takie osoby w potrzebie. No to co innego.
Głogów-osoby z niepe
12:21, 2025-07-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz