Sport

Zamknij

Zawisza Serby świętowała 60 lat i awans do A-klasy

Mateusz Komperda Mateusz Komperda 18:00, 22.06.2026
Skomentuj Zawisza Serby świętowała 60 lat i awans do A-klasy Mateusz Komperda

60 lat Zawiszy Serby. Jubileusz pełen wspomnień, awansu i planów na przyszłość.

To był dzień, na który w Serbach czekano od miesięcy. W sobotę (20.06.) Zawisza Serby świętowała 60-lecie istnienia klubu. Jubileusz zgromadził obecnych i byłych zawodników, działaczy, mieszkańców oraz samorządowców. A wszystko w wyjątkowym roku, w którym klub wywalczył awans do A-klasy.

::photoreport{"type":"see-button","item":"10160"}

Sześć dekad piłkarskiej historii

Organizatorzy przygotowali sportowe atrakcje dla najmłodszych, dmuchańce, minigolf i paintball. Najważniejsze były jednak wydarzenia na murawie. Przed publicznością zaprezentowały się młodzieżowe grupy Zawiszy, które rozgrywały mecze z drużynami z Borku, Przedmościa i Ruszowic.

Chcieliśmy przede wszystkim pokazać naszą młodzież. To ona jest przyszłością klubu. Mamy cztery grupy młodzieżowe i zależało nam, by właśnie oni byli jednymi z bohaterów tego święta

– mówił prezes Zawiszy Serby Leszek Lesiński.

Kulminacyjnym punktem sportowej części obchodów było spotkanie oldbojów z obecnymi seniorami. Na boisku pojawili się zawodnicy, którzy przez lata tworzyli historię klubu i zostawili w nim kawałek swojego życia.

Awans jako prezent na jubileusz

Tegoroczne obchody miały wyjątkowy wymiar także ze względów sportowych. Zawisza przypieczętowała awans do A-klasy, dominując rozgrywki B-klasy.

W ubiegłym roku chcieliśmy awansować, ale się nie udało. Tym razem zrobiliśmy to w naprawdę świetnym stylu. W 22 meczach odnieśliśmy 21 zwycięstw i zanotowaliśmy jeden remis. Cieszymy się, że wracamy tam, gdzie naszym zdaniem jest miejsce Zawiszy

– podkreślał Lesiński.

Prezes nie ukrywał również, że w klubie myśli się już o kolejnych wyzwaniach.

Aspiracje są większe. Chciałbym, abyśmy w przyszłości zagrali w klasie okręgowej. Na wszystko przyjdzie jednak czas. Najpierw chcemy dobrze zaprezentować się w A-klasie i zobaczyć, jak będziemy wyglądać na tle nowych rywali

– zaznaczył.

Inwestycje dla młodych

Na jubileuszu obecny był również wójt gminy Głogów Bartłomiej Zimny.

Naszym celem jest aktywizowanie dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do spędzania czasu na boisku, a nie przed komputerem czy smartfonem. Dlatego systematycznie inwestujemy w infrastrukturę sportową

– mówił.

W ostatnich latach przy obiekcie w Serbach powstała nowa szatnia, powiększono teren boiska i poprawiono warunki do treningów. To jednak nie koniec planów.

Chcemy rozbudować trybuny, wybudować małe boiska treningowe oraz doświetlić cały teren. Mam nadzieję, że wspólnie z Radą Gminy uda nam się zrealizować te inwestycje w ciągu najbliższych miesięcy

– zapowiedział wójt.

To miejsce spotkań, wspólnych emocji. – Gdybym miał o Zawiszy powiedzieć coś innego, to pewnie nie byłoby mnie dziś tutaj – żartował sołtys Serbów Tadeusz Marut.

To powód do dumy dla całej miejscowości. Tym bardziej że jubileusz zbiegł się z awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Chciałbym, aby młode pokolenie pielęgnowało tradycje starszych i dalej rozwijało ten klub

– kończył.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myglogow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%