Zamknij

Wspólnie wybieramy Sportowca Roku 2020!

17:02, 21.01.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:40, 10.02.2021
Skomentuj

Lokalny plebiscyt dla lokalnych sportowców - liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Na kogo oddacie swój głos?

Kiedy Robert Lewandowski, jako pierwszy Polak w historii, odbierał statuetkę dla najlepszego piłkarza roku FIFA, polały się łzy szczęścia. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku - przed nami plebiscyt portalu MyGlogow i Głosu Głogowa - Tygodnika Lokalnego na Sportowca Roku 2020. A powodów do świętowania w ostatnich miesiącach było mnóstwo. I mimo że były to dość szarpane i inne niż zwykle sezony z powodu epidemii koronawirusa.

Głogów sportem stoi - to kilkanaście klubów oraz stowarzyszeń. Setki, ba nawet tysiące, sportowców amatorów i zawodowców. W wielu dyscyplinach takich jak chociażby: kolarstwo, kickboxing, lekkoatletyka czy pływanie. Także w tych drużynowych. Na parkietach zaplecza Plusligi oglądaliśmy przecież siatkarzy SPS-u Chrobrego, a na tym samym poziomie rozgrywkowym piłkę kopią też pomarańczowo-czarni. Szczypiorniści kolejny sezon spędzili w Superlidze. Bohaterów jest sporo, ale to od was zależy, których z nich nagrodzimy.

Wybieramy sportowca roku w dwóch kategoriach - to Młodzieżowy Sportowiec Roku 2020 (do 18. roku życia) oraz Sportowiec Roku 2020. Ponadto jeszcze wybierzemy Drużynę Roku 2020, a także Trenera Roku 2020. Ostateczną decyzję, który ze sportowców stanie do walki w finale, podejmą organizatorzy plebiscytu.

Konkurs odbywać będzie się w dwóch etapach. Pierwszy z nich na FB MyGlogow oraz na kuponach wyciętych z Głosu Głogowa, gdzie można zgłaszać kandydatów we wszystkich kategoriach. Pod warunkiem, że w kategoriach indywidualnych kandydat osiągnął sportowy sukces co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Zabawę finałową zaczynamy 28 stycznia.

Głosowanie w finałowym etapie odbywać się będzie za pomocą kuponów w gazecie oraz wysyłania esemesów o wartości 2,46 zł brutto każdy. Do finału awansuje po 10 sportowców w każdej z kategorii, trenerów i drużyn. Ten etap rozpocznie się 4 lutego, zakończy 18 lutego. Oczywiście dla najlepszych sportowców przewidujemy nagrody. Dla głosujących również.

Plebiscyt portalu MyGlogow i Głosu Głogowa - Tygodnika Lokalnego honorowym patronatem objął starosta powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak. Do akcji przyłączyła się jako SPONSOR TYTULARNY firma fotowoltaiczna Avolta, która wspiera sportowców z naszego regionu. Są z nami także partnerzy akcji tacy jak: m.in. Saller Polska, PSS Społem, Radoxim, Spółdzielnia Mieszkaniowa Nadodrze, Auto-Centrum Lipiec, Galeria Glogovia, OK Park, Lotto i serwis rowerowy SBB Bolesław Bałd. Kto okaże się najlepszy? Regulamin: TUTAJ.
RED

(Mateusz Komperda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%