Świetna gra juniorów młodszych i wysoka wygrana

13:18, 27.02.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 13:18, 27.02.2021

- Wierzyłem w chłopaków - mówił po dzisiejszym meczu (27.02.) Tomasz Zierałko, trener juniorów młodszych KS SPR Chrobrego Głogów, którzy wygrali wysoko z MKS-em Żagiew Dzierżoniów 39:28 (22:14). A najskuteczniejszy na parkiecie był ponownie Julian Reszczyński - zdobywca aż 14 bramek.

Choć początek tego pojedynku był trudnym i nie układał się po myśli głogowian. Już w 3. minucie przegrywaliśmy 0:2. Niestety dość długo nie zanosiło się na to, aby obraz gry się zmienił. W 9. minucie przy stanie 3:5 nie trafiliśmy, goście wyprowadzili kontrę i ostatecznie po rzucie karnym dorzucili bramkę na 3:6 - wydawało się, że w tej akcji nasi właśnie się przełamią. Nie udało się.

W 19. minucie Chrobry doprowadził do remisu - wówczas z karnego nie pomylił się Artur Ryniec i było po 10. Głogowianie zaczęli swój marsz w stronę zwycięstwa. W następnych minutach Żagiew nie był w stanie już nam zagrozić. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 22:14.

Po zmianie stron trener Zierałko dał pograć zmiennikom. Nie wpłynęło to negatywnie na postawę Chrobrego na parkiecie. Bramki rzucaliśmy seriami, nadal traciliśmy ich niewiele. Wygrana 39:28 w pełni zasłużona. Na brawa juniorzy młodsi zasługują szczególnie za ostatnią akcję meczu, gdy było kilka sekund do końca meczu... wszyscy patrzyli na zegarek, gdy Reszczyński dogrywał na skrzydło do Kacpra Płowca. Ten rzucił, celnie, w ostatniej sekundzie. Sędziowie uznali tę bramkę!

Chrobry: Widomski 2, Kościański 4, Płowiec 3, Głowacki, Onyszkiewicz, Ryniec 8, Janik 2, Kałużka, Kuliczkowski, Dzierżawski, Ziemiak, Garsztka 2, Sznajder 4, Reszczyński 14.